Jak się tworzą i jak można wyleczyć modzele, czyli informacje o tej coraz częściej występującej dolegliwości.

przez | 9 lipca 2021
Skóra na niektórych częściach ciała cały czas jest narażona na różne otarcia i naciski. U dużej liczby osób nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami, jednak u części dojść może do jakiś zmian we wrażliwych miejscach. podrażnienia czy ugniatania zewnętrzna część naskórka zaczyna obumierać i robi się dość twarda, zgrubiała warstwa. Nie jest ona powodowana jakimiś wirusami, bakteriami czy grzybami, więc nie da się nią w żadnej sposób zarazić, lecz niekiedy może powodować duży dyskomfort.

Lekarze nazywają takie odciski modzelami, szczęśliwie są one tylko nieco uciążliwie i mogą przeszkadzać, ale nie powodują jakiś niebezpiecznych dla zdrowia skutków. Modzele powstają głównie na dłoniach i stopach, ze względu na to, że są to najbardziej narażone na naciski części naszego ciała, ale można je spotkać także na kolanach czy łokciach.

Podoba Ci się ten wpis? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link usuwanie tatuażu lubin.

Najczęściej spotykane są na spodzie stóp, powstają tam z powodu chodzenia w ciasnych i wąskich butach, zakładania obuwia na wysokim obcasie czy też unikania skarpetek.

leczniczy zabieg

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Modzele może nie są łatwe do wyleczenia, ale przy pewnym wysiłku można się ich pozbyć w skuteczny sposób. Rzecz jasna podstawą będzie wyeliminowanie powodów z których powstają, więc przykładowo przy obuwiu należy wymienić je na właściwe. Czasami mogą pomóc specjalne wkładki ochronne, przez co stopy nie już nie będą tak dociskane, a oprócz tego rezygnacja z obcasów i zakładanie skarpet. Lecz do pozbycia się będą modzele, które już wcześniej powstały, lecz i na to są odpowiednie sposoby.

Usuwanie modzeli zacząć można od ich namoczenia i próby starcia (pozbywanie się odcisków na stopie).

Jeżeli zaabsorbował Cię opisywany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ świetna witryna (https://www.dermamed.com.pl/oferta/nici-pdo-lifting) z pewnością także jest godna polecenia.

Zrobić to można przy pomocy spirytusu salicylowego, popularne jest także moczenie ich w ciepłej wodzie i następnie ścieranie za pomocą pumeksu. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, to wybrać się może do jakiegoś kosmetycznego gabinetu, gdzie zabieg będzie profesjonalnie przeprowadzony. W przypadku, kiedy ktoś choruje na choroby związane z układem krążenia, to może być konieczne usunięcie modzeli przez chirurga, ponieważ własnoręczna próba ich pozbycia może być dość niebezpieczna.