Sposób na pozyskanie aparatury medycznej

przez | 4 marca 2022
Aparatura medyczna, zatem sprzęty do monitorowania stanu zdrowia, do leczenia a także rehabilitacji, jest podstawą funkcjonowania każdej medycznej placówki. Kłopot w tym, iż koszt zakupu przyrządów jest niezmiernie wysoki.
Aparaturę medyczną dla prywatnej kliniki czy na wyposażenie szpitala publicznego można nabywać za pieniądze własne posiadacza takiej placówki, z udziałem dotacji celowych z budżetu państwowego, zaciągając kredyt bankowy, a także z wykorzystując leasing.

Sad, jabłonie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
sprzęt medyczny

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
kliniki

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Na który typ leasingu najlepiej się w takim wypadku zdecydować? Leasing zapewnia sfinansowanie zakupu środków na potrzeby przedsiębiorstw, instytucji i osób prywatnych, bez przymusu inwestowania dużych środków finansowych. Kiedy nabywamy sprzęt medyczny podobnie jak też w wypadku drugich obiektów leasingu, istniała będzie konieczność zapłacenia tak zwanego czynszu inicjalnego, co możemy postrzegać jako własną wpłatę leasingobiorcy.

Jeżeli takiego typu tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to koniecznie zerknij na serwis, który bez wątpliwości również przypadnie Ci do gustu!

Leasing sprzętu medycznego możemy przeprowadzić z zastosowaniem leasingu finansowego czy też operacyjnego. Z reguły placówki medyczne wybierają przy tym leasing finansowy, bo daje im możność dokonywania odpisów amortyzacyjnych od przedmiotu leasingu oraz zaliczania do kosztów otrzymania zysków części odsetkowej leasingowej raty, co zmniejsza podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym .

Natomiast w leasingu finansowym można określić dowolny okres trwania umowy, obojętnie na przyjętą stawkę amortyzacji środka trwałego, co zapewnia uniwersalność finansowego produktu i możliwość jego dostosowania do wymogów jak też możliwości pieniężnych przedsiębiorcy.