Suplementy

przez | 26 grudnia 2021
Suplementy – czasopisma zalane są ich reklamami, a wytwórcy ścigają się w wymyślaniu problemów zdrowotnych, na które ich suplementy mają pomagać.
Jednak czy naprawdę potrzebujemy suplementów , gdy żywimy się zdrowo? Naukowe badania nie są jednoznaczne w kwestii suplementów diety, po części z powodu, że suplementy może wytwarzać każdy, a nie tylko przedsiębiorstwa farmaceutyczne.

laminine tabletki

Autor: Cheryl
Źródło: http://www.flickr.com

para

Autor: leonardo samrani
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wzgląd na to, że nasze jedzenie jak też środowisko tak różni się od tego, przy jakim ewoluowaliśmy, przezorne zdaje się założenie, iż dla utrzymania dobrego stanu zdrowia, rekomendowane (a może nawet nieodzowne) będzie suplementowanie pewnych, wyjątkowo trudnych do uzyskania składników odżywczych.
Suplementy które z pewnością warto łykać to między innymi witamina D. Jej niedobory ma większa część Rodaków, jest to właściwie hormon, którego receptory mają praktycznie wszystkie komórki naszego organizmu, stąd deficyty witaminy D skojarzone są z wieloma schorzeniami, jak rak, choroby autoimmunologiczne, depresja itd. Skóra ludzka wytwarza tą witaminę z cholesterolu pod wpływem silnego promieni słonecznych.

Zrobisz krok naprzód, jeżeli zobaczysz, co posiada rzetelna oferta (https://herina.com/program/praca-i-nauka/herina-wsparcie-pracy-mozgu/). Sprawdź, że naprawdę informacje na niej umieszczone są ważne.

Przebieg ten działa gorzej u ludzi starszych, otyłych. Współcześnie spędzamy większość czasu w pomieszczeniach więc nasza skóra wytwarza za mało owej witaminy. Nowoczesnym suplementem który mogę polecić są Laminine tabletki. To 9-dniowy ekstrakt z jajek wzbogacony wyciągiem z roślinnego białka oraz białka z ryb morskich.

Zapewniają one organizmowi komplet najważniejszych białek oraz aminokwasów, jak również mechanizmy do transportu tychże materiałów odżywczych do narządów, w których są one konieczne.