Jakie mogą być początkowe objawy katarakty?

przez | 9 lipca 2021
Dzięki oczom ludzie odbierają aż 80% bodźców. Niestety narząd ten jest narażony na znaczną ilość czynników, które mogą mieć na nie negatywny wpływ. Powodują one różne choroby, do których należy m.

in. zaćma.
Może objawiać się ona zmętnieniem soczewki. Zazwyczaj spotyka ona ludzi starszych, jednak mogłaby być również wywołana innego rodzaju czynnikami niż wiek.

Zamieszczone w tym miejscu artykuły są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę aparaty na zęby kraków, na której przeczytasz pokrewne kwestie.

Mogą to być m.in. galaktozemia, zażywanie sterydów (katarakta kortyzonowa) czy urazami (choćby katarakta popromienna lub hutnicza). Poza tym zaćmę mogą wywołać powikłania związane z innego typu dolegliwościami oczu. Jeśli chodzi o pierwsze objawy zaćmy, to zaliczają się do nich sukcesywne osłabianie się ostrości wzroku, szybsze męczenie się oczu, zamglone widzenie, kłopoty z ocenianiem odległości czy samym przemieszczaniem się.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne zajmujące informacje na ciekawiący Cię dział. Przejdź do kolejnego tekstu i czytaj wpis mezoterapia igłowa lubin.

Dużym utrudnieniem przy diagnozowaniu tej dolegliwości jest to, że zaćma mogłaby występować w jednym albo obydwu oczach. Jeżeli jedynie w jednym, to osoby chore wielokrotnie bagatelizują pojawiające się u nich objawy, co niestety wyłącznie pogarsza całą sprawę.

operacja

Autor: Asha Pagdiwalla
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednak wiedzieć, że nie tylko zaćma może powodować zaburzenia ostrości widzenia. Najważniejsze jest to, żeby w wypadku wystąpienia tego objawu natychmiast pójść do okulisty, który zbada przyczynę takich symptomów. Na szczęście zaćmę można leczyć przy pomocy operacji wszczepienia nowej soczewki. Oczywiście lepsze wyniki są, jeśli pacjent zgłosiłby się zaraz po zauważeniu symptomów chorobowych.

Niemniej jednak Leczenie zaćmy jest możliwe na każdym etapie rozwijania się tej przypadłości. Niestety wyjątkiem jest w najwyższym stopniu zaawansowany etap zaćmy. Z tego też powodu jeśli zaobserwujemy u siebie pogorszenie ostrości wzroku, na wszelki wypadek udajmy się do okulisty.