Ćwicz oraz wypoczywaj – jak to robić?

przez | 5 kwietnia 2022
Wszyscy doskonale wiemy, że sport to zdrowie. Powinniśmy, więc przekonywać młodych ludzi do tego, żeby systematycznie ćwiczyli, po jakimś czasie wejdzie im to w krew i nie będą chcieli zrezygnować ze sportu w swoim życiu. Ale, jeżeli chcielibyśmy, by nasz pociecha z radością uprawiała jakąś dyscyplinę sportu, powinniśmy pokazać dziecku jak przyjemnie spędzać czas ćwicząc. Sport, jako zabawa da możliwość wyboru dziecku sportu, który lubi najbardziej.

zajęcia fitness

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu będzie z chęcią chodziło na treningi. Warto jednak żeby dziecko, co jakiś czas korzystało z różnych form aktywnej rekreacji, bo to korzystnie wpłynie na jego rozwój. Najważniejsze jest by rodzice dali przykład i łączyli sport [szkolenie konia] i rekreacja. Jeżeli będąc nad morzem rodzice tylko leżą na piasku, to dziecku również nie będzie się chciało biegać, czy odbijać w piłkę. Przykład idzie od starszych, jeżeli rodzice są aktywni to i dzieci będą ćwiczyły z radością same dla siebie i na lekcjach w-f też. Przykład doskonałej rozrywki tu – siatki przeznaczone do gry w badmintona.

Ćwiczenie to sama radość

W dzisiejszych czasach sporej liczbie osób rekreacja kojarzy się z odpoczynkiem, ale aktywnym. To cudowne, że ludzie chcą wyszukać jakieś wczasy, które poza leżeniem przy basenie i sączeniem drinków pozwalają na inne atrakcje. Obecnie sport i rekreacja to naczynia połączone, ciężko je rozdzielić. Każdy chce świetnie wyglądać, z tego powodu fitness kluby i siłownie są przepełnione ludźmi. Ale większość ludzi rozumie, że nie chodzi jedynie o tężyznę fizyczną, ale też o psychikę. Przez ćwiczenia człowiek posiada lepsze nastawienie do życia. Zwłaszcza jeżeli połączymy to z dobrą zabawą –

Dlatego rekreacyjne uprawianie sportu, bez zbędnego stresu rzeczywiście mogą sprawić cuda. Wiele osób o wiele lepiej gra na przykład w koszykówkę na boisku z przyjaciółmi, niż podczas zajęć wychowania fizycznego. Na lekcjach dochodzi czynnik oceny, a to prowadzi do tego, że pewne osoby się krępują, bo nie potrafią wszystkiego dobrze wykonać. Dlatego niezmiernie istotne jest podejście osoby prowadzącej lekcje w-f. Jeśli nauczyciel wychowania fizycznego właściwie pokieruje motywacją uczniów, to może okazać się, że wszyscy będą chcieli brać udział w ćwiczeniach na lekcjach, a nie jedynie poza murami szkolnymi.