Czemu stomatologiczne przeglądy są tak ważne, jakie możliwości mają osoby chcące poprawić wygląd swojego uśmiechu.

przez | 9 lipca 2021
Stomatolog wielu osobom kojarzy się z wierceniem zębów albo ich wyrywaniem, które to czynności nie zaliczają się do najbardziej przyjemnych. Z tego też powodu wiele osób unika wizyt u dentysty, co niekiedy kończy się sporymi kłopotami.

Autor: PLATU korepetycje
Ponieważ to właśnie popsute zęby są przyczyną silnego bólu, a niekiedy nawet i konieczności wyrwania zęba, dlatego też wizyt u stomatologa nie należy unikać. Jest zalecane, żeby na przeglądzie zjawić się co najmniej raz w roku, podczas niego zostanie dokładnie sprawdzony stan jamy ustnej, a jeśli będzie taka potrzeba podjęte odpowiednie leczenie. Pamiętać należy, że plomby przy małych dziurkach w zasadzie nic powinny boleć, a poza tym usługi dużo mniej kosztują. A jeśli zęby się zaniedba i je straci, to później ładny uśmiech będzie sporo kosztował.
Zupa porowa z serkiem topionym

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Możliwości na to żeby uzupełnić brakujące zęby jest parę, a szczególną popularnością ostatnio się cieszą implanty wola – o ortodontach z warszawskiej Woli. Są to specjalnie zaprojektowane i zrobione wkręty, które się umieszcza w kościach szczęki, jak korzenie prawdziwych zębów. Dzięki unikalnej konstrukcji i bardzo wytrzymałym materiałom mogą one utrzymać nawet parę zębów, stanowią więc idealne oparcie na odbudowanie ubytków. Coraz więcej osób nie posiadając nawet żadnych braków zaczyna się decydować na poprawę własnego wyglądu.

Tego typu rzeczami zajmuje się ortodonta (przeźroczyste aparaty) Warszawa Wola, który za pomocą aparatów ustawia i koryguje układ zębów. Taka poprawa jest czasochłonna i może wymagać noszenia aparatu przez kilkuletni okres czasu, lecz daje bardzo dobre efekty.