Pragniesz się zmienić, wciąż rozwijać, wykorzystać własny potencjał – sprawdź, kto jest w stanie Tobie pomóc

przez | 23 czerwca 2022
Obecny świat to w przeważającej mierze maraton. Gonitwa do pracy, pęd do mamony, pęd do polepszania swojego statusu. W tym ciężkim biegu często zapominamy o sobie samym. Wówczas rodzą się się kłopoty. Kto Wtenczas może pomóc?

psycholog

Źródło: flickr.com
Jeśli rodzą się kłopoty, nie potrafimy nic poradzić ze swoimi odczuciami, trzeba poprosić o pomoc. Fantastycznym rozwiązaniem w takim wypadku bywa psycholog. Wysłucha, doradzi, pomaga znaleźć wyjście z sytuacji, która wcześniej wydawała nam się nie do pokonania. Należy wiedzieć, iż psycholog to doktor duszy, który potrzyma nas za dłoń, jednakże nie przepisze leków farmakologicznych (to może zrobić wyłącznie lekarz psychiatrii). To człowiek, do którego możemy pójść z każdym kłopotem. Psycholog (www.cpsens.pl/) jest w stanie pomóc dzieciom, które borykają się z trudnościami natury psychologicznej (nieśmiałość, lęk przed pójściem do szkoły, niechęć do uczenia się, strach po rozwodzie rodziców i tak dalej), nastolatkom po załamaniach miłosnych i mających trudności z akceptacją, dorosłym ludziom, którzy egzystując w nieustannym stresie z czasem gubią się i nie widzą dobrych szlaków. Czymś odmiennym jest coaching (chociaż wykorzystuje się tu elementy psychologii, to jednak coach nie jest typowym psychologiem).

psycholog

Źródło: flickr.com
Coaching to szkolenie, kurs, który pomaga wydobyć potencjał ukryty w ludziach. Dzięki niemu człowiek może podjąć bardziej trafne decyzje, osiągać wyznaczony zamiar, przejść własne zapory i ograniczenia, poznać siebie, poczuć się bardziej dowartościowanym i odnaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, odpowiednio zarządzać czasem. Trener coachingu stara się pomów zarówno pojedynczym osobom, jak i całym firmom. Takie kursy (korepetycje niemiecki) są niezwykle trendy w firmach z zakresu biznesu a także finansów. Ma udowodnić pracownikom, iż można zmienić sporo rzeczy, by czuć się lepiej i jednocześnie z większą chęcią rozwijać własną pracę. Naucza, że własny rozwój, to także rozwój zakładu pracy. W naszym kraju sporo korporacji korzysta z rad i sugestii coachów, ponieważ ufa, że dzięki nim, spełnienie i radość pracowników przemieni się w realny zysk.