Jak znaleźć skuteczną klinikę zajmującą się chorobami oczu? Zabieg usunięcia zaćmy

przez | 11 maja 2022
Narząd wzroku jest najważniejszy narząd człowieka, gdyż aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu dokładnie dzięki oczom. To one, dają nam tę moc dzięki której patrzymy na świat i jego wspaniałości. Dlatego tak znaczące jest, abyśmy otaczali specjalną opieką ten narząd i nie ignorowali przejawów różnych dolegliwości z nimi związanych.

Ponieważ jeśli np. mamy coraz większe problemy z widzeniem podczas czytania lub oglądania telewizji, a prowadzenie samochodu sprawia nam nie lada trudności – to może znaczyć, że chorujemy na zaćmę, co oznacza częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka – przeczytaj więcej o laserowej operacji wzroku.

Podstawowym sygnałem zaćmy jest stopniowe pogarszanie się ostrości wzroku. Z czasem dochodzi do stopniowego zacierania się widzianego obrazu.

klinika okulistyczna

Źródło: www.gyncentrum.pl
Obecnie nie istnieje żaden lek przeciwdziałający zaćmie, więc niezbędna jest operacja.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści (http://www.optyk-trejnowski.pl/) pokrewnego serwisu? To właśnie w nim przeczytasz uzupełniające dane dotyczące analizowanej tutaj problematyki.

Zabieg usunięcia zaćmy opiera się na pozbyciu się zmętniałych soczewek i zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), które zapewniają najlepszą jakość widzenia. Cały zabieg trwa ok. 10-20 min. , jest bezbolesny i na ogół przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Rekonwalescencja jest nadzwyczaj szybka, a chory zazwyczaj odzyskuje komfort codziennego funkcjonowania raptem kilka dni od przeprowadzonej operacji.

A co gdy nasza wada wzroku jest do wyleczenia przy pomocy okularów, lecz czujemy dyskomfort nosząc je, ponieważ sądzimy, że przeszkadzają w makijażu lub w uprawianiu sportu? Skutecznym wyjściem z tych dylematów jest laserowa operacja oczu (sprawdź szczegóły tutaj). Podstawowe korzyści przeprowadzenia laserowej korekcji wad wzroku:

* operacja oczu zapewnia nam całkowitą rezygnację z okularów,
* zabieg operacyjny jest bezbolesny i trwa około kwadransa,
* błyskawiczna poprawa zdrowia, co oznacza szybki powrót do aktywnego życia,
* małe ryzyko powikłań i skutków ubocznych po przeprowadzonej ingerencji chirurgicznej.

Zabiegi mające na celu poprawić jakość naszego wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Stąd tak ważne jest, by klinika którą wybierzemy operowała na najlepszym jakościowo sprzęcie. Zapytajmy znajomych, sprawdźmy strony klinik okulistycznych, które posiadają swoje strony w sieci, a z pewnością znajdziemy odpowiednią klinikę. Z prawidłowo wyszkoloną załogą, której będziemy mogli zaufać.