gdy trzeba iść do dentysty i rozpoznaniem jest leczenie kanałowe

przez | 9 lipca 2021
Żaden człowiek nie lubi uczęszczać do doktora. Zwykle zwleka z wizytą tak długo jak może. Zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi ból zęba i wizyta u stomatologa. W takiej sytuacji każda osoba odracza tą odwiedziny tak długo aż dobiega do momentu, kiedy nie jest wstanie sama sobie poradzić z obolałym zębem.

Nie ma już innego wyjścia

Sprzęt dentystyczny

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy człowiek na słowo stomatolog dostaje gęsiej skórki. Jest to ten rodzaj lekarzy, którego każdy unika jak może i bardzo się lęka. Większość odwiedzin u dentysty nie należy do przyjaznych głównie te, na których człowiek słyszy, że konieczne będzie leczenie kanałowe. Endodoncja, (bo tak nazywa się fachowo leczenie kanałowe) jest najbardziej nielubianym działaniemstomatologicznym.

Jeżeli zafascynował Cię omawiany artykuł, to kliknij na odnośnik tutaj (https://meanderstomatologia.pl/stomatologia-estetyczna), który zaprowadzi Cię do przydatnej strony – ona szczegółowo opisuje ten temat.

Każdy woli usłyszeć, że należy zęba usunąć niż leczyć kanałowo. Leczenie kanałowe polega na odczyszczeniu kanału zębowego z miazgi, która uległa definitywnemu zapaleniu. Następnie stomatolog dobry stomatolog ursynów napełnia go należytym tworzywem. Po zabiegu endodoncji ząb jest martwy, gdyż zostały zlikwidowane z niego tkanki nerwowe i krwionośne. Mimo to ząb po stosownie zrobionym leczeniu kanałowym i zapełnieniu specjalnym surowcem może nadal służyć obywatelowi przez wiele lat.

Więcej informacji:

Teraz nie ma się już czego bać

Obecnie rozkwit medycyny i technologii pozwala na leczenie kanałowe mikroskopowe w momencie, gdy jest nie możliwe leczenie zwyczajowe z powodu chociażby zakrzywionego kanału zębowego. Stomatolog po zabezpieczeniu zęba przed docieraniem do niego śliny otwiera go by mieć wgląd w jego kanały. Sam mikroskop jest nad głową pacjenta na profesjonalnym wysięgniku. Do leczenia kanałowego mikroskopowego nadają się jednostki mające przekrzywione lub ciasne kanały zębowe lub nietypową strukturę zęba. W innej chwili, kiedy zwyczajowe leczenie kanałowe nie przyniosłoby odpowiednich skutków ząb pozostałby skierowany do wyrwania. Jest to metoda charakteryzująca się sporą skutecznością, dokładnością oraz bezpieczeństwem. Leczenie mikroskopowe daje pacjentowi sporą sposobność na należyte wyleczenie zęba bez potrzeby jego ekstrakcji.