Jeżeli zmagasz się ze schorzeniami stawu barkowego, zgłoś się na pomocną rehabilitację

przez | 9 lipca 2021
Urazy stawów bywają następstwem zarówno różnorakich wypadków, jak i dużej aktywności fizycznej. W wielu sytuacjach ból pojawiający się w obrębie stawów zmusza pacjentów do pójścia do specjalisty oraz rozpoczęcia rehabilitacji.

Rehabilitacja po wypadku
Narząd ruchu musi być sprawny

Narząd ruchu w ludzkim ciele okazuje się rozbudowanym aparatem, która umożliwia poruszanie się, wykonywanie różnych zajęć oraz czerpanie radości z życia. Kiedy dolegliwości dopadną staw, koordynacja ruchowa jest zaburzona, nawet lekkie czynności potrafią powodować ból, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. W takiej sytuacji nie warto odkładać leczenia, lepiej szybko odwiedzić gabinet specjalisty i odkryć podłoże bólu, a następnie podjąć właściwe kroki, by im zaradzić. W niektórych okolicznościach nieodzowna staje się rehabilitacja, która pomaga przywrócić obolałym stawom optymalną kondycję.

Uraz stawu barkowego zdarzają się wyjątkowo często

Wśród powszechnie zdarzających się kontuzji narządu ruchu wyróżnia się dolegliwości stawu barkowego. Urazami stawu barkowego zagrożeni bywają przede wszystkim sportowcy, kulturyści, jak też osoby, które w swojej pracy wykorzystują przede wszystkim pracę górnej części tułowia. Częste przeciążenie tej strefy narządu ruchowego skutkuje stanem zapalnym i ciężkim bólem. W otoczeniu stawu barkowego niejednokrotnie dochodzi także do zwichnięć. W sytuacji podejrzeń kontuzji stawu barkowego przeprowadza się badanie ultrasonograficzne, rentgen (hiperłącze) lub tomografię. Dobre postawienie diagnozy pozwala zdecydować o terapii optymalnej dla dolegliwości. W przypadku urazu stawu barkowego stosuje się leczenie farmakologiczne, jak też rekomenduje się zmniejszenie obciążenia tej części ciała. Czasem pomocna jest również rehabilitacja Wrocław stawu barkowego.

Rozpocznij rehabilitację, aby wrócić do kondycji

fizjoterapia

Autor: Shama Kern
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja przy kontuzjach stawu barkowego miewa różnoraki tok, zostaje to indywidualnie dopasowywane do charakteru schorzenia. Rehabilitacja obejmuje czynności z dziedziny kinezyterapii, fizykoterapii, często stosuje się także masaże, zabiegi laseroterapii, hydroterapię czy krioterapię. Wyleczenie urazów stawu barkowego okazuje się bardzo istotne, gdyż ich lekceważenie może doprowadzić do pojawienia się chorób zwyrodnieniowych.