Jak najlepiej znaleźć buty do gry w piłkę nożną?

przez | 6 września 2021
Każdy, kto chce niebawem rozpocząć grać w piłkę nożną, bez wątpienia powinien wiedzieć dobrze o tym, iż właściwe dobranie obuwia to niezwykle istotna kwestia. Źle dopasowane buty mogą w dużym stopniu przeszkadzać na boisku, niezależnie od tego, czy gramy zawodowo, czy też całkowicie amatorsko. Warto więc dowiedzieć się, jakie są najlepsze rodzaje butów oraz jak je właściwie dobrać.

Halówki Nike Tiempo Legacy

Autor: Nike
Źródło: www.r-gol.com
Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że odpowiednio dobrane buty sportowe bez wątpienia wpływają na wygodę gry, na czym bez wątpienia każdemu z nas zależy. Znacznie ważniejszy jest jednakże fakt, iż w ogromnej mierze zmniejszają również ryzyko potencjalnych kontuzji, na które niestety możemy być narażeni idąc na boisko.

Obecnie producenci prześcigają się w dostarczaniu nam niezwykle nowoczesnych butów. Różnią się one wyglądem, kolorem, różnego rodzaju ciekawymi udogodnieniami. Pamiętać jednak należy, iż w przypadku gry w piłkę nożną najistotniejsze jest, aby buty były komfortowe i bezpieczne.

Z całą pewnością bardzo wiele ludzi wybiera tzw. halówki. Jak sama nazwa wskazuje, idealnie sprawdzają się podczas gry w halową odmianę piłki nożnej. Aczkolwiek jak się też okazuje, z powodzeniem możemy w nich grać również na asfalcie lub na murawie. Najpopularniejsze wśród zawodowych sportowców są buty halowe Nike – atrakcyjne ceny: . Wiedzieć jednak trzeba, iż gra w halówkach na mokrej murawie jest praktycznie niemożliwa, ponieważ będziemy się w nich ślizgać jak na łyżwach.

Kiedy niezbędna jest bardzo duża przyczepność, należy zdecydować się na tzw. wkręty. W takim obuwiu gra na grząskiej cross 50cc śliskiej trawie okazuje się o wiele łatwiejsza. Nie są jednak polecane do grania na twardej powierzchni. W takim obuwiu także niezwykle łatwo zrobić krzywdę rywalowi.

Bardzo popularne wśród graczy są także lanki, tzn. korki stworzone ze sztucznego tworzywa. Znane są także tzw. turfy, które niezawodnie sprawdzają się na sztucznej nawierzchni, twardym boisku, jak również murawie pokrytej śniegiem.

Jak się więc okazuje, dobór odpowiedniego obuwia zależy od paru niezwykle ważnych kwestii. Zawsze musimy mieć na uwadze nie tylko swoje preferencje dotyczące doboru butów, ale przede wszystkim względy takie jak chociażby rodzaj murawy, na jakiej będą odbywać się mecze.