Sposób na przeciwdziałanie schorzeniom cywilizacyjnym

przez | 20 czerwca 2022
Mieszkamy w miejscu na ziemi, w którym – jak sugeruje jeden z bardzo znanych piosenkarzy – nie ma słońca przez większą część roku, i skutkiem tego – według artysty – zachowujemy się w określony sposób. Z wizją artysty możemy dyskutować. Ja osobiście nie zgadzam się z komunikatem piosenki Kazika. W jednym piosenkarz ma jednak rację – dowiedziono, iż brak światła słonecznego oddziałuje w sposób znaczący na kondycję zarówno fizyczną jak i psychiczną człowieka.

odrobina światła

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagamy odpowiedniej ilości słońca dla harmonijnego funkcjonowania, ponieważ w obecności blasku słonecznego w naszej skórze dochodzi do wytwarzania niezwykle istotnej witaminy, odpowiadającej między innymi za wytrzymałość układu kostnego oraz siłę układu odpornościowego, który to decyduje o tym, z jaką częstotliwością chorujemy i jak długo wychodzimy z choroby.

O tym jak ważna dla stanu naszego zdrowia (polecamy oilatum) jest obecność blasku słonecznego świadczy też fakt, że jego długotrwały brak ma wpływ na tak subtelne sfery naszego zdrowia jak stan psychiczny . Zmiany cywilizacyjne spowodowały wystąpienie takich zaburzeń jak na przykład depresja zimowa, która związana jest właśnie z okresowym niedostatkiem światła.

Na szczęście ta sama cywilizacja która wywołała kłopot, umie sobie z nim poradzić. Starczy w internecie wbić hasło: lampa depresja, a znajdziemy rozwiązanie. Kuracja tego schorzenia bowiem, polega na stosowaniu źródła blasku o wskazanej długości, w połączeniu z terapią psychologiczną. Wspomniana lampa usuwa złe samopoczucie, może zapobiec zimowej depresji, apatii, złemu samopoczuciu.

Oczywiście samo kupno w sklepie internetowym artykułu kryjącego się za zwrotem lampa depresja może nie wystarczyć, gdyż choroba ta ma charakter dużo bardziej skomplikowany (napisał o tym). Jednak wykorzystując taką lampę można w istotny sposób wspomóc kurację, a zatem szybciej wrócić do dobrej kondycji.http://a2clinic.pl/stomatologia/protetyka/ – http://a2clinic.pl/stomatologia/protetyka/ -Oczywiście jak w prawie każdej sprawie w życiu, musimy zachować umiar. Zbyt obfite kąpiele słoneczne przyniosą nam więcej szkody niż korzyści, bowiem mogą spowodować dość poważne choroby skóry. Słowem, aby być zdrowym powinno się przede wszystkim zachowywać równowagę i zdrowy rozsądek. Depresja jest poważną dolegliwością i nie wolno jej lekceważyć.