Laseroterapia oka jest to sposób leczenia polegający na używaniu laserów emitujących fale o różnej długości.

przez | 9 lipca 2021
Dzięki temu lekarz może przyczynić się do wykurowania wielu dolegliwości siatkówki, np. jaskry, retinopatii cukrzycowej czy zakrzepów naczyń. Jak działa laseroterapia i co trzeba wiedzieć, jeśli i my jesteśmy zdecydowani na ten zabieg? Wspomniana laseroterapia nade wszystko to punktowe naświetlanie zmian patologicznych siatkówki za pomocą lasera. Przez to niszczone są niedostatecznie ukrwione części siatkówki, co przeciwdziała rozwojowi określonej przypadłości oraz nie pozwala na powstanie powikłań. Oprócz tego prezentowana metoda leczenia ma właściwości zmniejszające obrzęk siatkówki, a także minimalizuje niebezpieczeństwo jej odwarstwienia.

Oczy

Autor: Kimberley Struwig
Źródło: http://www.flickr.com

Każda placówka medyczna może wykorzystywać inny laser, najważniejsze to wybrać lekarza mającego praktykę i wiedzę, w jaki sposób obchodzić się z urządzeniem, które powinno być wysokiej jakości. Tylko w takim przypadku nie będziesz musiał bać się o komplikacje, które w dobrze wykonanym zabiegu nie mogą wystąpić.

Jeżeli zaabsorbował Cię opublikowany na tej stronie tekst, bez wahania przeczytaj ponadto towarzyszące informacje (http://www.spabaltica.pl/pl/twoja-strefa-urody/kosmetyka-twarzy) – one też są warte zainteresowania.

Ich ryzyko jest małe. Występują niezwykle rzadko, a można do nich zaliczyć np. mroczki pojawiające się przed oczyma lub ograniczenie pola widzenia. Możliwe jest również podrażnienie oka, które może trwać do paru tygodni.

Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, musimy zgłosić się na wizytę kontrolną oraz sprawdzić czy wszystko zmierza we właściwym kierunku. Mówiąc o laseroterapii siatkówki należy jeszcze dodać parę istotnych informacji dla samego pacjenta, aby mniej się denerwował i zdawał sobie sprawę, co go czeka. Na początek badana jest ostrość wzroku, zaś później pielęgniarka podaje krople, które rozszerzą źrenice oraz znieczulą oko. Następnie dochodzi do samego naświetlania, w trakcie jakiego prawdopodobne jest odczuwanie delikatnego kłucia, a do kilku godzin po zabiegu można mieć dyskomfort w widzeniu.spójrz na informacje (okazje na dentysta Bielanyz Ratyńscy Dental Clinic)Po zabiegu pacjent nie powinien kierować pojazdami.

Posiadając wiedzę, jak się odbywa laseroterapia siatkówki, łatwiej będzie ci podjąć decyzję co do jej zrealizowania. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji, najlepiej wybierz się do placówki medycznej, w jakiej planujesz mieć zabieg, a dowiesz się niezbędnych szczegółów i rozproszysz wątpliwości, jakie cię martwią. Więcej wiadomości na ten temat znajdziesz tu: Optegra.