Co bywa niezbędne w niejednej firmie i w każdym aucie? Mały ogromnie ważny przedmiot.

przez | 13 kwietnia 2022
Znajdziemy to na każdym piętrze biurowca, w wielu firmach i z nakazu w każdym aucie. Gdy tematem jest ochrona życia i kondycji niezmiernie ważne jest to, by dbać o każdego zatrudnionego personalnie. Każdy zakład pracy musi być wyposażony w odpowiednio funkcjonujący system pierwszej pomocy w razie zdarzenia oraz środki do udzielania pierwszej pomocy. W wielu zakładach pracowniczym musi być persona bądź osoby wyznaczone i wyszkolone do udzielania pierwszej pomocy przed wezwaniem lekarza.

pierwsza pomoc

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
Niejeden przedsiębiorca ma obowiązek doposażyć zakład pracy w odpowiednią ilość apteczek zakładowych. Umieszczając na terenie miejsca pracy apteczki, musimy uwzględnić rodzaj i intensywność wiadomych niebezpieczeństw – Czarmed. Tam, gdzie ludzie zatrudnieni są przy bardziej groźnym zadaniu, gdzie jest dużo zagrożeń, apteczek musi być więcej lub muszą być obszerniejsze – lepiej doposażone. Apteczka zakładowa powinna być również niezmiernie solidnie wyposażona. Szczegółowe informacje można znaleźć na konkretnych stronach, ale głównym asortymentem zawsze są kompresy, plastry oraz sprzęt do pierwszej pomocy w niespodziewanych sytuacjach. Owe elementy w groźnej sytuacji dają radę uratować życie albo przynajmniej utrzymać rannego przy życiu aż do przybycia służb ratunkowych. Apteczka zakładowa, ta podstawowa, cechuje się sporą uniwersalnością. Pamiętajmy jednak, że ona także ma swoją datę ważności. Po jej skończeniu należy odnieść ją do sklepu medycznego i zakupić nową. Pamiętajmy, iż niedopełnienie przez przedsiębiorcę obowiązku wybrania odpowiedniej liczby pracowników do przyuczenia się pierwszej pomocy, odmówienie wyposażenia zakładu w apteczki pierwszej pomocy jest objęte katalogiem wykroczeń przeciwko prawom zatrudnionego. A kara pieniężna może być znacznie bardziej dotkliwa niż kwota, którą wystarczyłoby zainwestować w medycynę.

apteczka

Źródło: flickr.com
Poza tym najważniejsze dla nas powinno być życie zatrudnionego, a nie to czy zostaną przeciwko nam ustalone kary.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie fascynujący, to kliknij ten link – to pełna treść (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/), która również zawiera absorbujące informacje!

Pierwsza pomoc to priorytetowa sprawa i nie można o niej zapominać. Apteczka zakładowa powinna być na użyciu każdego miejsca do działania. To coś, o czym zupełnie nie możemy myśleć, nie zwracać uwagi, ale w razie czego powinny one być łatwo dostępne do użycia –