Izotretynoina – świetna metoda zwalczania trądziku czy niepożądana ostateczność

przez | 8 czerwca 2022
Któż z nas nie miał jako nastolatek sytuacji, gdy po opuszczeniu posłania i obejrzeniu się w lustrze spostrzegł na swej twarzy niechciane niespodzianki w postaci pryszczy

dziecko

Autor: Thomás
Źródło: http://www.flickr.com
Łazienka, natrysk, poręcz dla niepełnosprawnych

Autor: KOŁO
Źródło: Lazienkaplus.pl

Jeden przypadkowy wyprysk może zniszczyć samopoczucie na resztę dnia. Plamy trądzikowe nie stanowią na tyle ogromny kłopot jeśli występują okazjonalnie, w niewielkim nasileniu i można je zakamuflować. Sytuacja bywa jednak godna zastanowienia,kiedy wszelkie metody poradzenia sobie z wypryskami zawodzą, a dolegliwość rozprzestrzenia się na twarzy tworząc nieładne, bolesne siedliska zapalne.

Szczęśliwy człowiek

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Są różne sposoby na pryszcze, zaczynając od domowych kremów, poprzez kosmetyki z drogerii i kosmetyki apteczne, na zabiegach kosmetycznych typu mikrodermabrazja lub liczne peelingi kończąc. Wynika to z tego, iż każda skóra reaguje inaczej i odrębne składniki aktywne na nią wpływają w odpowiedni sposób, pomagając przy jej pielęgnowaniu. Często jednakże, przy natężonym trądziku, wszystkie możliwe sposoby na pryszcze nie dają rady generując stres i desperacje. Trzeba wtedy pomyśleć nad kuracją izotretynoiną.

Dzisiaj zostało to uznane za prawdopodobnie najbardziej pomocne leczenie przeciwko skupiskom ropieni, gdyż badania potwierdzają, iż substancja ta działa aż w 90% przypadków pacjentów. Izotretynoina posiada jednak wiele efektów ubocznych. Dlatego, iż stopuje ona wydzielanie sebum powoduje niesamowitą suchość skóry. Skutkuje to niespodziewanymi krwawieniami z nosa bądź wiecznie popękanymi ustami. Z tego powodu niektórzy wytwórcy środków na bazie izotretynoiny dodają do nich balsamy do ust. Kuracja jest długotrwała, więc trzeba przyzwyczaić do myślenia, że razem z jej podjęciem różnorodne pomadki i balsamy do ust będą naszymi stałymi towarzyszami. Chcesz więcej info o pielęgnacji ust? Najważniejsze jednak, iż izotretynoina wpływa na dotkliwe zniekształcenia płodu, wobec czego leczenie ortodonta płock nią jest wykluczone podczas ciąży, a podczas trwania leczenia należy jednocześnie stosować antykoncepcję

Izotretynoina to na pewno kontrowersyjna metoda na przezwyciężenie wyprysków z uwagi na sporą liczbę skutków ubocznych, jaką może spowodować. Posiada ona jednakże wielkie grono entuzjastów, dla których była pomocą w walce z krostami.