czemu mężczyźni łysieją? Co może mieć na to największy wpływ? W jaki sposób jesteśmy w stanie temu zapobiec?

przez | 4 grudnia 2021
Łysienie androgenowe rodzaju męskiego doskwiera wielu panom, a wyleczenie niestety nie w każdej sytuacji jest najprostsze. Sama jednak próba tego typu leczenia ma pozytywny wpływ na psychikę.

Jest to proces dość długi, wymaga jednocześnie – od lekarza, jak i pacjenta – naprawdę dużo cierpliwości.

Wczesne zaczęcie tego rodzaju leczenia jest w stanie opóźnić jego rozwój, a dodatkowo jest w stanie zmniejszyć w przyszłości skalę jego zaawansowania.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej zbadać omawiany tu temat, to kliknij ten link. Bez obaw, to wiarygodny link (https://www.okulus.pl/nasze-uslugi/zabiegi-operacyjne/chirurgia-refrakcyjna/laserowa-korekcja-wzroku/) – są tam dające do myślenia publikacje.

Aktualnie jak łysienie androgenowe leczenie najbardziej efektywne to środki farmakologiczne, ale też przeszczep włosów. Jest to tak zwane łysienie rodzaju męskiego, najbardziej znana oraz powszechna postać łysienia u panów. Odnosi się to aż do 60% mężczyzn powyżej 50. roku życia.

Średnio już co trzeci mężczyzna pomiędzy wiekiem 25 a 40 jest w stanie zaobserwować łysienie o różnorakim stopniu. Łysienie takiego typu – jak wspomnieliśmy we wstępie – definiowane jest również androgenowym, ściśle wiąże się właśnie z takim hormonem. Zbyt wysoki poziom androgenów we krwi powoduje, iż włosy bardziej szybko wypadają, jednocześnie w innych miejscach włosy rosną o wiele szybciej. Najczęstszym jednakże faktem, iż ktoś cierpi na to łysienie, jest, że występuje nadmierna wrażliwość włosowych mieszków na androgeny – łysienie androgenowe leczenie .
łysienie androgenowe leczenie

Autor: Trocaire
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo często się dostrzega współistnienie łojotoku owłosionej głowy i łysienia. Ciekawym sposobem poza leczeniem farmakologicznym jest transplantacja włosów, po takim czymś można się cieszyć z prawidłowego owłosienia – transplantacja włosów.

Bierze się małe kępki z okolicy niełysiejącej razem z otaczającą je skórą.

Może któryś komentarz z www (http://andragog.edu.pl/index.php/kierunki-studiow/9-kierunki/108-biologia) Cię zainspirował? Masz chęć na niego odpisać? Nakłaniamy Cię do tego gorąco. Oczekujemy na Ciebie!

Nimi pokrywa się łyse obszary. Włosy, które są na to pobierane są z miejsc, które nie są nadwrażliwe na androgeny, więc nie ma szans, aby wypadły po przeprowadzonym zabiegu.