Choroby
zmysł
Oprawcowane przez: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób powinna wyglądać domowa apteczka?

Bezład, przeterminowane specyfiki, niewłaściwe warunki przechowywania - tak przeważnie wyglądają nasze apteczki . Farmaceuci nazywają je wręcz składami farmaceutyków, dlatego że Polacy mają na nieszczęście skłonność do kupowania leków na zapas i przechowywania ich latami.
picie syropu prawoślazowego na chorobę i kaszel
Źródło: pixabay.com

Jak łatwo wrócić do kondycji w lecie?

Chociaż najczęściej większość ludzi ma problemy z przeziębieniem szczególnie w okresie jesiennym lub wiosennym, coraz częściej występują choroby także na przykład podczas upalnego lata. Winne są nie tylko ostatnio bardzo kapryśne warunki pogodowe, wręcz nieraz zaskakujące, ale również na przykład brak tudzież zbyt intensywne funkcjonowanie klimatyzacji i tym podobne. Jak poradzić sobie z uciążliwym kaszlem, który jest wtedy jedną z cięższych przypadłości zdrowotnych?
Jak odmłodzić spojrzenie?
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej zagrożeni różnymi chorobami - jak się przed nimi obronić?

Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej zagrożeni różnymi chorobami - jak się przed nimi obronić?

Na tym także polega życie, że czasem musimy walczyć z rożnymi chorobami. Niektóre jednak przypadłości pojawiają się w różnych okresach życia. Niestety w każdym wieku może nam się zdarzyć na coś zachorować, najgorsze zaś są wtedy, kiedy mamy osłabiony organizm, na przykład u osób starszych. Najczęściej określa się tak ludzi po 60-tce, jednak już po pięćdziesiątce nie możemy byś spokojni. Może się nam przytrafić zwyrodnienie plamki żółtej. Co to takiego? Dlaczego występuje
?
chiny
Źródło: pixabay.com

Jak prezentuje się prawdziwa chińska medycyna?

Medycyna chińska to niezwykle atrakcyjna medyczna tradycja chińska, która ma już przeszło 3 tysiące lat. W medycynie chińskiej sporą wagę przykłada się do akupunktury, dobrej diety, akupresury, oraz także gimnastyki oraz ziołolecznictwa. W medycynie chińskiej wolno zauważyć dużą dbałość o profilaktykę, opiera się ona także na teorii pięciu przemian i yin i yang. Medycyna chińska kładzie duży nacisk na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i jego narządów.

Niezwykle modne odżywianie - co należy wiedzieć o produktach ekologicznych?

W dzisiejszym skażonym środowisku zdrowe żywienie stało się nie tylko niezwykle popularne, ale konieczne dla odpowiedniego działania organizmu. Coraz głośniejszy staje się temat żywności organicznej, czyli takiej, która została wyhodowana i wyprodukowana bez zastosowania pestycydów, domieszek syntetycznych. Zwierzęta, od jakich wywodzą się wyroby spożywcze, hodowane są w warunkach ekologicznych, odżywiane naturalnymi karmami, przebywają w bardzo dobrych warunkach.
serce
Oprawcowane przez: GMFRK
Źródło: GMFRK

Jak najlepiej dbać o układ krwionośny

Układ krwionośny to dla każdego człowieka kwestia konieczna do życia i decydująca o jego stanie zdrowia. Współcześnie rozmaite czynniki – przykładowo stres, zła dieta, mały ruch , jak również przeróżne choroby dziedziczne albo nabyte mogą znacznie wpłynąć na stan żył, tętnic oraz samej krwi.
Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej
Oprawcowane przez: Future PR
Źródło: Future PR

Nowoczesna medycyna – jakie są jej najistotniejsze osiągnięcia, które ratują życie człowieka oraz zdrowie?

Medycyna w ciągu ostatnich lat bardzo się rozwinęła. Sporo chorób, które jeszcze niedawno były niewyleczalne, dzisiaj nie stanowi już większego zagrożenia albo zostały absolutnie wyeliminowane przez szczepionki i nowoczesne lekarstwa.
Łóżko do gabinetu medycznego
Oprawcowane przez: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Badanie kropli krwi pozwala obejrzeć jakie tajemnice posiada nasza krew.

Stan zdrowia współczesnego człowieka regularnie obniża się. W teraźniejszych czasach wciąż doskwierają człowiekowi na co dzień różnorodne, z pozoru ze sobą niepowiązane, schorzenia. Zakwaszenie ciała człowieka, wynikające ze stosowania w niewłaściwy i nieadekwatny do swojej przemiany materii, tryb odżywiania.
fototerapia

Hospicjum miejsce profesjonalnej opieki

Niestety, ludzkie ciało jest kruche. Choroby związane ze starszym wiekiem i choroby nowotworowe przeważnie powodują, iż człowiek wymaga całodobowej opieki. Bliscy nie w każdym przypadku mają możliwość mu ją zapewnić, gdyż mają swoje obowiązki, jak na przykład praca zawodowa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.