Ciuchy termoaktywne – w sam raz na górską wycieczkę

przez | 8 lipca 2021
Mieszkam w górskiej wiosce. Dla mnie rozległy krajobraz zielonych w tej chwili gór za domem, okrytych mgłą o świcie, jest codziennością. Co wcale nie jest nużące. Wprost przeciwnie – podczas gdy dosięgasz wzrokiem gór nie potrzeba ci już odbiornika telewizyjnego, starczy odrobina uwagi. I mamy pokaz! Rano zdarza się, iż mgiełka unosi się jak kurtyna w teatrze. Legendarną jest opinia, iż górale umieją intuicyjnie przewidywać pogodę.

góry

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas gdy wybieramy się po bułeczki na śniadanie lub po serniczek do ulubionej cukierni, możemy na tej metodzie polegać.

Odkryj inne tego typu bardzo cenne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tu i poznaj więcej w serwisie.

Sprawa staje się poważniejsza, a nawet zabójczo poważna, kiedy w planach mamy górską wyprawę. Wówczas obejrzenie prognozy pogody to rzecz podstawowa. Jednak, nawet jeżeli prognoza była wymarzona, rozsądnym pomysłem jest odpowiednie przygotowanie się. Każdy przewidujący, kuty na cztery nogi łazik, będzie pamiętał o wygodnych trepach oraz plecaku. Dobrze by było jednak pamiętać też o praktycznym stroju. Najistotniejsza reguła jest taka, iż ubieramy się warstwowo, więc tak, by było nam łatwo w razie potrzeby zdjąć bądź włożyć dodatkowy ciuch. Ważne jest również, aby się zbytnio nie spocić. Tutaj przychodzi nam z pomocą sportowa bieliznatermoaktywna – tutaj przykładowe rękawiczki termoaktywne.

Jest ona osiągalna pod postacią nawet całych kompletów termoaktywnych (tutaj zobaczysz znacznie więcej: świetne komplety termoaktywne). Są to ciuchy z tworzyw ery przyszłości. Struktura tych ubrań składa się z mikroskopijnych rureczek, których zadaniem jest odparowywać krople potu z powierzchni ciała a równocześnie doprowadzać powietrze do niej. Jest to możliwe dzięki temu między innymi, iż rureczki które tworzą tkaninę mają średnicę tak dużą by wypuścić kropelki potu lecz tak małe by nie wpuścić malutkich cząstek pary.

Zatem nie ważne czy wkładamy koszulki termoaktywne czy skarpetki termoaktywne, rękawiczki termoaktywne czy też może komplety termoaktywne – wszystkie w/w części stroju muszą być ściśle przylegające do ciała (im ściślej tym lepiej ochraniają przed chłodem).

Jeśli zafascynował Cię ten tekst, to w tym miejscu znajduje się notka z www, która także posiada bardzo interesujące dane na omawiany tutaj temat.

Tylko wtedy rureczki będą odprowadzały wilgoć na zewnątrz i spełniać swoją funkcję „oddychającą”.