Kiedy trzeba udać się do ortodonty?

przez | 26 kwietnia 2022
Ortodoncja to specjalizacja stomatologiczna, jaka skupia się na wadach zgryzu. A więc ortodonta jest medykiem specjalistą, trudniącym się terapią, ale również zapobieganiem powstawaniu podobnych wad.

szkoły

Autor: Hotel **** Medical Spa Malinowy
Zdrowe uzębienie to nie jedynie brak paradontozy oraz próchnicy, lecz też prawidłowe ustawienie ząbków. Wokół zagadnień połączonych z ortodoncją urosło wiele mitów, które zniechęcają do podejmowania leczenia, niemniej jednak na „prostowanie” zębów nigdy nie będzie zbyt późno, ani też za wcześnie!
Zen w sypialni

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Ortodontyczne leczenie najczęściej kojarzy się z noszeniem aparatów zębowych. Faktycznie, jest to jedna z zazwyczaj stosowanych jak też najskuteczniejszych metod terapii ortodontycznej, jednak nie jedyna. Zastosowanie stałego aparatu na zęby nie za każdym razem jest realne, a czasem niewystarczające. Stomatolog ortodonta, zapoznawszy się z każdym przypadkiem indywidualnie, przesądza o doborze najskuteczniejszej terapii. Metodą częstokroć stosowaną przede wszystkim u dzieci są specjalne ćwiczenia, tzw. mioterapia. Terapia ortodontyczna najmłodszych pacjentów, jacy mają jeszcze tzw. zęby mleczne, jest bardzo istotna, pomaga bowiem zapobiegać powstaniu wad zgryzu w czasie wybijania się zębów stałych.

Wejdź na ten link oraz zobacz w treści (theomarvee.com/) znajdujący się tam tekst. Są w nim dodatkowe materiały. One też prezentują taką kwestię.

Z konsultacji ortodontycznej należy skorzystać w każdym wieku i nie chodzi tu wyłącznie o estetykę. Wady zgryzu będą poważnym problemem, bo ograniczają żucie, wymowę, zaś nieleczone wiodą do różnorodnych boleści twarzy, głowy, a nawet szyi oraz pleców.

Ponieważ nieprawidłowy zgryz utrudnia higienę jamy ustnej, wiedzie też do powstawania próchnicy . W którym miejscu przyjmuje ortodonta (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/ortodonta-wroclaw/) Łomża, Kraków, Poznań a także wiele pozostałych większych miast to miejsca gdzie bez kłopotu umówimy się na wizytę.