Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej dla naszych potrzeb szczotki do higieny jamy ustnej?

przez | 9 lipca 2021
Wybór właściwej szczoteczki do zębów to absolutna podstawa w codziennej higienie jamy ustnej. Szczotkowanie zębów jest najpewniej pierwszą i podstawową lecz niezwykle ważną sprawą jeśli chodzi o posiadanie zdrowego jak i zadbanego uśmiechu.
Jak jednak dopasować odpowiednią szczoteczkę do swoich potrzeb? Podstawową sprawą jest zbadanie tego, jak zachowują się nasze dziąsła.

Może okazać się, że mamy nieco bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych dziąsła i będziemy potrzebować szczoteczki o miękkim włosiu.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://www.drjanicki.pl/strona/konsultacje-online) podobne nasze portale, które prezentują to zagadnienie – z pewnością również Cię zaabsorbują.

Dla ludzi z wrażliwymi zębami i mało odpornym szkliwem odpowiednim wyborem będą klasyczne, ręczne szczoteczki do zębów albo też te soniczne. Jeżeli natomiast nie mamy tego typu problemów, to jesteśmy w stanie śmiało postawić na modele elektryczne, jakie w idealny sposób pomogą nam w dbaniu o higienę naszych zębów. Jeśli chodzi o te ostatnie, to doskonałą sprawą jest to, iż można wciąż dokupić końcówki do szczoteczek. W ten sposób, gdy zauważymy, iż już moment wymiany, nie musimy kupować nowej lecz wymienić jedynie końcówkę. Jest to również bardzo wygodne i praktyczne zarazem.

końcówki do szczoteczek

Autor: Dainis Matisons
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest także zachowanie odpowiedniej higieny naszej szczoteczki. Dobrym sposobem są również dedykowane nakładki na główki, które separują je od otoczenia. Wypada również zabezpieczać naszą szczoteczkę w trakcie podróży, pakując ją choćby do specjalnego etui.

Gdy natomiast korzystamy z tradycyjnej a więc manualnej szczoteczki, musimy pamiętać o jej regularnej wymianie. Pamiętajmy jednak, że do dbania o nasze zęby powinniśmy podejść całościowo oraz zadbać także o dobrej jakości pastę jak i używanie nici dentystycznej.masaż (zobacz zobaczysz)/J]