Jakiego typu wybrać okulary przeciwsłoneczne? Na co najbardziej na pewno zwracać uwagę?

przez | 9 lipca 2021
Okulary przeciwsłoneczne są często niezbyt doceniane, traktowane wyłącznie jako ozdoba, tymczasem najlepiej jak będą chronić oczy przed złym działaniem promieni UVA i UVB. Pod tym kątem musimy z pewnością je wybierać, choć jak wiadomo powinny być także ładne, zrobione z solidnych materiałów.

przekrój - zdrowie

Autor: Bernt Rostad
Źródło: http://www.flickr.com
Takie są z pewnością okulary Solano, najwyższej jakości oraz bardzo gustowne. Tego typu okulary przeciwsłoneczne są obowiązkowe w lato. Jesteśmy w stanie nawet powiedzieć, że nie powinniśmy bez nich wychodzić z mieszkania. Co ciekawe, są naprawdę pomocne także w okresie zimowym, ponieważ promienie słoneczne przez cały rok przedostają się do oka więc mogą wpływać na wiele chorób.
okulary solano

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
Jak więc tylko słońce mocniej świeci, powinniśmy zaopatrzyć się w najlepszej jakości okulary przeciwsłoneczne, które mają prawidłowo przyciemnione soczewki okularowe z filtrem na poziomie minimalnym 400. Najlepiej nabywać tego typu okulary w salonach optycznych, gdyż z różnych bazarów są niezbyt dobrze dostosowane i mogą wyłącznie zaszkodzić zamiast pomóc. To jest oczywiście niezwykle istotne, żeby okulary – http://www.rajsoczewek.pl/okulary-przeciwsloneczne/solano – przeciwsłoneczne pełniły swoją najbardziej istotną, zdrowotną rolę.

Mimo to fajnie jak są modne oraz ładne, jak Ray Ban Wayfarer. W tym względzie najlepiej zwracać uwagę na tego rodzaju kwestie jak zabarwienie szkieł. Są w stanie być różnorakie, np. brązowe.

W najwyższym stopniu zatrzymują one niebieskie światło, jakie sprawia najbardziej mocne odczucie olśnienia. Kolejne jak szare i szarozielone nie zmieniają kolorów otaczających przedmiotów, dzięki czemu łatwo ocenić odległość. Natomiast żółty poprawia kontrast widzenia w dzień, gdy jest pochmurno.