Jakiego typu wybrać okulary przeciwsłoneczne? Na co najbardziej na pewno zwracać uwagę?

przez | 22 maja 2022
Okulary przeciwsłoneczne są często niezbyt doceniane, traktowane wyłącznie jako ozdoba, tymczasem najlepiej jak będą chronić oczy przed złym działaniem promieni UVA i UVB. Pod tym kątem musimy z pewnością je wybierać, choć jak wiadomo powinny być także ładne, zrobione z solidnych materiałów.

przekrój - zdrowie

Autor: Bernt Rostad
Źródło: http://www.flickr.com
Takie są z pewnością okulary Solano, najwyższej jakości oraz bardzo gustowne.

Przejdź do opisu, który znajduje się pod tym linkiem oraz czytaj więcej optyk gostyń na ten temat, który widocznie Cię zaciekawił. Nie czekaj!

Tego typu okulary przeciwsłoneczne są obowiązkowe w lato. Jesteśmy w stanie nawet powiedzieć, że nie powinniśmy bez nich wychodzić z mieszkania. Co ciekawe, są naprawdę pomocne także w okresie zimowym, ponieważ promienie słoneczne przez cały rok przedostają się do oka więc mogą wpływać na wiele chorób.

okulary solano

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
Jak więc tylko słońce mocniej świeci, powinniśmy zaopatrzyć się w najlepszej jakości okulary przeciwsłoneczne, które mają prawidłowo przyciemnione soczewki okularowe z filtrem na poziomie minimalnym 400. Najlepiej nabywać tego typu okulary w salonach optycznych, gdyż z różnych bazarów są niezbyt dobrze dostosowane i mogą wyłącznie zaszkodzić zamiast pomóc. To jest oczywiście niezwykle istotne, żeby okulary przeciwsłoneczne pełniły swoją najbardziej istotną, zdrowotną rolę.
Mimo to fajnie jak są modne oraz ładne, jak Ray Ban Wayfarer. W tym względzie najlepiej zwracać uwagę na tego rodzaju kwestie jak zabarwienie szkieł. Są w stanie być różnorakie, np. brązowe.

W najwyższym stopniu zatrzymują one niebieskie światło, jakie sprawia najbardziej mocne odczucie olśnienia. Kolejne jak szare i szarozielone nie zmieniają kolorów otaczających przedmiotów, dzięki czemu łatwo ocenić odległość. Natomiast żółty poprawia kontrast widzenia w dzień, gdy jest pochmurno.