Jak troszczyć się o uzębienie? Podstawowe zasady

przez | 31 października 2021
Jaśniejący uśmiech odsłaniający białe ząbki to nie wyłącznie przymiot człowieka sukcesu, ale i mrzonka niejednej z nas.
Zapobieganie próchnicy a także innym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę odgrywa tu powszednia higiena uzębienia.

klinika stomatologiczna

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Ważne jest także zmniejszenie spożycia wyrobów mieszczących cukier, dlatego że jest on podstawowym pożywieniem drobnoustrojów próchnicotwórczych. Codziennym i znanym od lat zabiegiem jest mycie zębów szczoteczką oraz pastą przez blisko 3 minuty – co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej każdorazowo po jedzeniu. Można używać elektrycznej szczoteczki lub ręcznej, wybór należy do nas – stomatolodzy mówią, że każda z nich dość dobrze spełnia swoje zadanie, jeśli tylko szczotkujemy zęby odpowiednio długo jak też robimy to dokładnie.
Zielone jabłka, dieta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Szczoteczkę trzeba wymieniać co 3 miesiące, albowiem po tym czasie traci ona swe początkowe własności, włosie odkształca się a także gorzej czyści zęby. Liczne mikroorganizmy razem z cząsteczkami pożywienia zbierają się także na języku i tworzą osad, jaki powinniśmy usunąć.więcej w tym tekście (zobacz by porównać)Niektóre szczotki do zębów mają na główce ponadplanową powierzchnię czyszczącą, która określona jest właśnie do oczyszczania powierzchni języka. Szczoteczka jednak nie wyczyści dokładnie wszelkich przestrzeni międzyzębowych, szczególnie, gdy ząbki znajdują się blisko siebie. Do takowych zadań służy nić stomatologiczna, częstokroć fluorowana, jakiej używamy przed czy też po szczotkowaniu zębów.

Każdą powierzchnię międzyzębową musimy czyścić nieużywaną częścią nitki, ażeby nie przenosić bakterii w kolejne miejsce.

Jeżeli przedstawiana tematyka jest warta Twojej uwagi, wejdź szybko tu – świetna witryna z pewnością też Cię bardzo zaciekawi.

Klinika stomatologiczna to miejsce, które warto odwiedzić przynajmniej raz na sześć miesięcy.