Koronki, protezy, implanty – w jaki sposób najlepiej uzupełnić braki w uzębieniu?

przez | 21 września 2021
Brak zębów jest to problem nie wyłącznie estetyczny. Jak dowiedli brytyjscy naukowcy, ludzie z niekompletnym uzębieniem są mniej pewne siebie, stronią od towarzystwa jak też mają kłopoty z układem pokarmowym.

para

Autor: Yugank Singhal
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem strata już jednego zęba może spowodować przesunięcie jak też uszkodzenie innych. Warto systematycznie uzupełniać deficyty w uzębieniu. Jakiego rodzaju rozwiązanie wybrać? Najwygodniejsze są implanty – polub ten adres – plock.centrumdemed.pl/implanty/ – zębów. Implant to sztuczny korzeń. Jest zbudowany z tytanu, zatem metalu dość dobrze akceptowanego przez organizm człowieka, dzięki czemu prędko integruje się z kością i w ciągu kilku miesięcy zrasta się z kością na stałe.
Korony z kolei to dosyć prosty sposób na uzupełnienie braków i uszkodzeń zębów. Koronki możemy mocować na resztkach zęba (o ile jest zdrowy). Poddaje się go wpierw szlifowaniu, zaś w następnej kolejności nakleja na niego estetyczną koronę, której odcień dobierany jest do pozostałych ząbków. Z pomocą korony można też ochronić ząb po kanałowym leczeniu albo uchronić go przed złamaniem. Korony możemy umieszczać implanty wołomin (dostępna : : www.wolomin.centrumdemed.pl/implanty/) zębów albo specjalnych protetycznych mostach (w celu uzupełnienia większej ilości brakujących ząbków). Mostek po obu stronach osadza się na zdrowych ząbkach bądź implantach, zaś szczelinę po usuniętych zębach wypełniają tak zwane przęsła, jakie złożone są ze sztucznych ząbków.

Standardowe, wyjmowane protezy zupełne to na pewno niezłe rozwiązanie pod względem kosztów. Niestety, komfort ich użytkowania jest mały, a przywyknięcie do nich wymaga jakiegoś czasu.