Kilka interesujących faktów nt. leku Urosept

przez | 9 lipca 2021
Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Przypadłość ta występuje dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość pochwy i odbytu bakterie w łatwy sposób mogą przedostać się do pęcherza moczowego wywołując niepożądane objawy.

Niepokojące objawy :

– częstsze niż zazwyczaj oddawania moczu,- towarzyszące temu nieprzyjemne palenie i ból,- czasami bóle w dole brzucha,-uczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu nieznacznych ilości moczu.Po zauważeniu wymienionych przypadłości należy natychmiast wybrać się do lekarza.

Nie ociągaj się – jeśli przypadł Ci do gustu ten wątek, to bieżący wpis da się też obejrzeć pod wskazanym linkiem. Informacje opracowaliśmy dla Ciebie z chęcią.

Nie ignorujmy owych objawów, ponieważ nieleczona dolegliwość może przeistoczyć się w stan przewlekły czy nawet trwałe uszkodzenie nerek!

W analizie ogólnej moczu orzeka się wtedy podwyższoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz znikome ilości białka, natomiast w posiewie moczu występowanie drobnoustrojów.

Leczenie , przeciwdziałanie oraz domowe sposoby na tę dolegliwość:Najistotniejszym elementem przeciwdziałania i leczenia zakażeń dróg moczowych jest branie medykamentów. Możemy zastosować np. lek (zobacz balsam do ust) o nazwie Urosept (więcej na stronie Herbapol). Jest to ziołowy preparat przyjmowany pomocniczo przy leczeniu wszelkich zakażeń układu moczowego. Związki czynne zawarte w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek zażywa się przede wszystkim do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, a także we wszystkich zaburzeniach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Wyjątkowo dużo pijmy! Na początku nawet szklankę wody co pół godziny, żeby przyśpieszyć wypłukanie drobnoustrojów z dróg moczowych. Rozcieńczony mocz nie będzie powodował pieczenia w trakcie siusiania. Najbardziej odpowiednia jest mineralna woda niegazowana. Strońmy tylko od kawy i czarnej herbaty, ponieważ powodują podrażnienie pęcherza. Wspaniale robi rozwodniony napój z aronii bądź czarnej porzeczki, który na skutek dużej treści witaminy C wstrzymuje mnożenie się szkodliwych drobnoustrojów.

Najłatwiej zabezpieczać się przed zakażeniem układu moczowego: – dbając o higienę okolicy ujścia cewki moczowej, – właściwie ubierając się w czasie chłodów, unikając przemoczenia oraz przeziębienia, – systematycznie oddając mocz, unikając długotrwałego przetrzymywania moczu w pęcherzu,- pijąc odpowiednio duże porcje płynów,- przy powtórnym zakażeniu układu moczowego należy wystrzegać się kąpieli w basenach a także w wannie z dodatkiem środków musujących.

Źródło: .