Pierwsza wizyta u ginekologa

przez | 9 lipca 2021
W jaki sposób się przyszykować do pierwszej wizyty u ginekologa? W jaki sposób wygląda badanie? Co ze sobą wziąć?
Fakt, iż medyk będzie osobą obcą, co więcej – realizuje swój fach, winien być dla pacjentki „czynnikiem łagodzącym”.

Również wiedza na temat tego, w jaki sposób się przygotować do odwiedzin oraz czego dokładnie spodziewać się w jej trakcie, powinna dodać niewieście pewności .

Wpis, który teraz masz przed sobą jest pełen fascynujących wiadomości, jednak dodatkowo zweryfikuj informacje (https://www.e-herbata.pl/herbaty-zielone-z-dodatkami-c-18.html) omawiające podobną kwestię tu.

Jeśli przyczyną pierwszej wizyty u ginekologa nie jest konkretny problem (np. pieczenie waginy – albo inne kłopoczące objawy), idealną chwilą na jej odbycie będzie czas między miesiączką, a połową cyklu, co pomoże medykowi na dogłębne zbadanie szyjki macicy a także prawdopodobne pobranie materiału koniecznego do przeprowadzenia cytologii.

morze - zdjęcie

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z bardziej spornych kwestii, jakie wiążą się z wizytą u ginekologa jest epilacja. Jedne damy zastanawiają się, w jakiej postaci ich intymne okolice będą wyglądać lepiej, drugie – co będzie wygodniejsze dla lekarza. Tymczasem obydwa pytania są bezzasadne. Dla doktora nie będzie miało to absolutnie znaczenia. Dlatego jedynym powodem, dla jakiego kobieta może ogolić miejsca intymne przed wizytą, jest jej komfort psychiczny.

Ten proponowany artykuł (https://apteczka-madrali.pl/91-mukowiscydoza), który ma dane na omawiany temat, jest nieprawdopodobnie trzymający w napięciu, lecz masz możliwość zgłębić inne wiadomości na ten temat, klikając tu.

Ginekolog na pewno zapyta nas o dane podstawowe, takie jak: czas pierwszej i ostatniej miesiączki; tok cyklu (długość, regularność, charakter krwawień, możliwe plamienia); obecne albo przebyte schorzenia, operacje; wszelkie niedomagania w intymnych okolicach (swędzenie pochwy, ); utrzymywanie kontaktów seksualnych.

Następnym etapem wizyty będzie zewnętrzne badanie, w czasie którego doktor przez dotyk powłok brzusznych bada, czy nie istnieją potencjalne odchylenia.