Krioterapia – terapia zimnem, wspomaga w leczeniu bólu, da się o nim zapomnieć

przez | 9 listopada 2021
Krioterapia jest to leczenie chłodem. Krioterapia bywa miejscowa albo ogólna – w kriokomorze. Terapia chłodem pozwala zapomnieć o bólu, odzyskać przyjemność życia jak też odmłodnieć. Wszystko dzięki temu, iż krew zacznie cyrkulować 4 razy szybciej aniżeli przeciętnie.
Krioterapia to metoda kuracji efektywna w terapii chorób stawów (RZS) oraz mięśni oraz w terapii bólu.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu

Źródło: pixabay.com
Krioterapia Wrocław, bowiem w taki sposób lekarze zwą terapię niezwykle małymi temperaturami, stosowana bywa z pomyślnością od bardzo wielu lat. Krioterapia ogólna polega na oziębianiu całego organizmu w komorach kriogenicznych. Krioterapia miejscowa wykorzystuje urządzenie zakończone dyszą, która wygląda jak przewód elektroluksu – przy jej pomocy schładza się wybrane stawy, części skóry albo mięśnie. Krioterapia wyzyskuje naturalne reakcje ciała na zimno. To zachowania obronne, jakie przywracają stabilność działania całego ciała. Wpierw dochodzi do intensywnego zwężenia naczyń krwionośnych , dlatego że tak układ broni się przed stratą ciepła. Krew płynie troszkę wolniej, zaś ochłodzone tkanki są gorzej zaopatrywane w tlen a także odżywcze składniki.

Po przestudiowaniu tego tekstu, polecam odmładzanie szczecin odmienne informacje na prezentowany temat, które okażą się podobnie zajmujące.

Przemiana materii jest spowolniona. Trwa to wyłącznie sekundę. Następnie naczynia krwionośne rozszerzają się po czym dochodzi do ich przekrwienia. System zaczyna się bronić.

Rehafit

Autor: Shama Kern
Źródło: http://www.flickr.com

Otaczające zimno oddziałuje na układ immunologiczny i hormonalny. Prędzej aniżeli w normalnej temperaturze wydziela się endorfina, nadzwyczaj silny, naturalny środek znieczulający. Aktywniej cyrkulują substancje przeciwzapalne. Osłabia się napięcie mięśni.

Stają się one bardziej giętkie, sprawniejsze i mogą wykonać większy wysiłek.
W czasie pobytu w komorze krew napływa przede wszystkim do miejsc, w których panuje zawsze stała temperatura, zatem do czaszki, jamy brzusznej, zaś u mężczyzn również do moszny. Reszta ciała, przede wszystkim ręce jak też nogi, po prostu stygnie.

By przeglądnąć następny frapujący aktualny materiał na ten temat, wejdź w ten link — tam wyszukasz sporo informacji.

/J]