Alkoholizm dotyczy wielu osób, jednakże nigdy nie jest za późno, żeby poszukać pomocy

przez | 6 sierpnia 2021
Zazwyczaj zaczyna się dość niepozornie: drink dla relaksu lub impreza w towarzystwie przyjaciół. Jednakże czasami nad pitym alkoholem traci się kontrolę, zaczyna się pić coraz więcej, aż pewnego dnia stwierdza się, że nie da się dłużej żyć bez jego porcji. Zachowania ludzi w podobnym momencie są naprawdę różne, część nie dopuszcza do siebie świadomości zaistnienia problemu i próbuje ukryć swoje kłopoty przed bliskimi, inni chcą poszukiwać fachowej pomocy oraz zacząć życie bez napojów z procentami.

barek na alkohol

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Czy mam problem z alkoholem?

Nieczęsto zdarza się, że to osoba pijąca stwierdza sama, że ma problem z alkoholem (następna strona) i stała się nałogowym alkoholikiem. Zazwyczaj najwcześniejsze sygnały wychodzą od osób bliskich: rodziny, dzieci, przyjaciół czy kolegów z pracy. Kłopoty z nietrzeźwością poważnie wpływają na życie człowieka, burząc je na każdej płaszczyźnie. W domu rozpoczynają się sprzeczki i pretensje, co potrafi w końcu doprowadzić do rozpadu rodziny, tymczasem w miejscu pracy często nie umie się dobrze wykonywać swoich obowiązków, pojawiają się trudności z koncentrację, zmęczeniem, kiepskim wyglądem.

Zaciekawił Cię omawiany wpis? Jeżeli tak, to śmiało zobacz też to unikalne źródło (http://pomocpsychologa.pl/). Po prostu kliknij ten link a z pewnością się nie rozczarujesz.

Potrafi to doprowadzić do utraty zatrudnienia i jeszcze poważniejszych kłopotów.

Jest problem – trzeba działać

Nigdy nie jest zbyt wcześnie, by udać się po pomoc do specjalisty.

Zagadujecie nas często o naszą nową stronę. Oto ona. Wystarczy kliknąć w podany link i można zobaczyć tam następne ciekawe posty.

Problem alkoholizmu zatacza coraz większe kręgi i coraz częściej dotyczy osób młodych , co dopiero rozpoczynają swoje życie. Należycie wczesna pomoc może uratować te osoby przed zniszczeniem sobie przyszłości. Nie brak ośrodków i stowarzyszeń (kim jesteśmy), do których można udać się po wsparcie. Także gabinety psychologiczne proponują wsparcie terapeutyczne w walce z nałogiem. Im wcześniej człowiek odważy się i przyzna, że ma kłopot z nadmiernym spożywaniem alkoholu, tym łatwiej mu będzie wrócić na przysłowiową prostą.

kieliszki z winem

Autor: Rosendahl
Źródło: Rosendahl
Pomoc dla współuzależnionych

Alkoholizm jest chorobą, z powodu której cierpi cała rodzina i wszyscy najbliżsi uzależnionego pacjenta. Dlatego w wielu przypadkach pojawia się potrzeba poszukania fachowej pomocy dla współmałżonków oraz dzieci osoby pijącej (jesteśmy tutaj). Taką pomoc można otrzymać poprzez wzięcie udziału w zajęciach terapeutycznych, a także warsztatach i mityngach urządzanych przez stowarzyszenia AA. Wspomnianych zajęć można poszukać anonimowo za pośrednictwem internetu.