Właściwa fizjoterapia powinna pełnić kilka ważnych warunków. Są konieczne dla uzyskania najlepszych wyników

przez | 25 maja 2022
Dobra fizjoterapia jest na wagę złota. Niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Wiadomo, iż bardzo trudno ocenić fizjoterapeutę po pierwszej wizycie, lecz jednakże jakieś tam wrażenie pozostaje, więc liczy się to, jak będziemy czuć się w trakcie zabiegu, jak będzie się rozwijała nasza współpraca z fizjoterapeutą.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z takich zabiegów, to powinieneś poznać jakie są warunki pierwszej wizyty.

Rehafit

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, iż każdy fizjoterapeuta (www.vivamedica.pl/?onas) posiada swoje standardy pracy, jednakże pewien schemat zawsze jest taki sam. Jak to twój pierwszy raz na rehabilitacji, to jesteśmy w stanie odnieść wrażenie, iż zbyt wiele czasu zmarnujesz na rozmowę. Pomyślisz sobie, iż zamiast wyleczyć, to fizjoterapeuta tylko z tobą rozmawia. Tymczasem powinieneś wiedzieć, iż jest to niezwykle ważne, gdyż te parę minut konwersacji i badana gwarantuje, iż rehabilitacja będzie skuteczna. Tak zwany wywiad zapewnia zebranie najważniejszych wiadomości o pacjencie. To dzięki niemu także w pozostałych dziedzinach medycyny możemy właściwie poznać stan zdrowia pacjenta.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu

Autor: D’Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu również fizjoterapeuta może się przekonać, czy były wcześniej dolegliwości, a jak tak, to jakie, można dodatkowo poznać wcześniejsze uszkodzenia lub urazy, jak złamania czy skręcenia. Podczas wywiadu możesz przekazać rehabilitantowi, z jakim konkretnie kłopotem zgłaszasz się na zabiegi.

Jeżeli chcesz poznać większą ilość wiadomości na ten temat, to spójrz na opublikowany tutaj (http://tuv.com/akademia-polska/pl/produkty_uslugi_6_1.html) wpis a odnajdziesz dodatkowe interesujące informacje.

Pamiętaj jednakże, że pierwsza wizyta to najodpowiedniejszy czas, żeby przedstawić określone wyniki badań, czyli zdjęcia RTG, wyniki obrazowe tomografii lub wynik badania USG. Nawet jak nie jesteś pewny, czy dane badania są właściwe, czy będą pomocne specjaliście powinieneś zabrać je ze sobą na pierwszą wizytę u specjalisty. Bardzo istotnym elementem tej wizyty jest też badanie manualne pacjenta. Jeśli specjalista planuje postawić odpowiednią diagnozę powinien koniecznie przeprowadzić takie badanie.

To element najważniejszy, ażeby postawić właściwą diagnozę. A jak wyszukać najlepszego fachowca? Najlepiej drogą internetową wpisując fizjoterapeuta. Wiadomo, że musimy wpisywać miasto, w jakim żyjemy, wtedy łatwiej odnajdziemy. Często również jesteśmy w stanie wpisać inną frazę, jak fizjoterapia.