Dlaczego polski rząd zastosował znaczne redukcje dla posiadaczy sklepów z lekami?

przez | 21 października 2021
Czy pamiętasz, iż do niedawna kierowanie oraz prowadzenie swojego marketu z medykamentami okazało się być na tyle korzystne pod względem finansowym, iż spowodowało to to, iż w niektórych znaczniejszych miastach powstało ich tyle, że idący ulicą ludzie co chwilkę byli w stanie zobaczyć nadruk z kojarzącą się z lekami nazwą.
Zmiany wprowadzone poprzez rodzimy sejm sprawiły, że właścicielami takiego sklepu jak apteka nie mogą już być przedstawiciele innych niżeli aptekarz zawodów.

Co to znaczy dla zwykłych osób? Na pewno bardziej znacząca liczba aptek mogła teoretycznie symbolizować większą rywalizację na niniejszym rynku. To z kolei powinno było wpływać na ostateczną opłatę poszczególnych leków. Niestety taki sposób rozumowania okazał się być nieco lekkomyślny, gdyż nie uwzględniał innych ważnych dla właścicieli wspomnianych sklepów czynników takich jak koszt najmu punktu lub inne wydatki kierowania takiej firmy. To już nie czasy, kiedy farmaceuci mieli w swej ofercie jeszcze tego typu produkty jak papierosy czy mleko. A tak faktycznie było jeszcze 100 wiosen temu.
apteka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Wszakże wspomniana wcześniej korekta to nie całość. Ograniczenia dotyczą także ilości aptek, które może jednocześnie posiadać jedna osoba.

Czy to prawidłowo dla przeciętnego petenta? Wspomniane wcześniej zminimalizowanie konkurencyjności i tak nie miało wpływu na końcową wycenę pojedynczych medykamentów, ponieważ należności były wyznaczone na podstawie należności dyktowanych przez hurtownie, a te stosowały się natomiast do opłat sugerowanych poprzez wytwórców.

Jeśli prezentowany materiał jest dla Ciebie interesujący, nie zwlekaj i sprawdź szczegóły w linku (http://sgk-kardio.pl/kardiolog-staszow/) – przeczytasz jeszcze dokładniejsze dane.

br>
Kliknij ten odsyłacz oraz zobacz w treści (terapiaskrzydla.pl/leczenie-narkomanii/) opublikowany w tamtym miejscu artykuł. Są tam dodatkowe wiadomości. One także podnoszą tę tematykę.

Pozostałymi słowy dowolna apteka i tak była zmuszona niejako podporządkować się do należności wyznaczanych poprzez inne firmy.