Suplementy dla sportowców – kiedy, co a także czy w ogóle przyjmować?

przez | 1 grudnia 2021
Na siłowni doradzają Ci, ażeby brać białko? Przed treningiem podpowiadają węglowodanowe odżywki? Wiele biegasz, więc radzą sięgnąć po BCAA?
Czy naprawdę potrzebujesz napomkniętych preparatów? Specjalista wyjaśnia po co sięgać i w jaki sposób to robić.

fitness club

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy oraz dlaczego powinno się stosować odżywki węglowodanowe, BCAA? To jedno z częstych pytań, zadawanych przez początkujących sportsmenów. Co na to nasz spec?

kreatyna activlab

Autor: renatomitra
Źródło: http://www.flickr.com
Proteiny wykorzystywane przed wysiłkiem wspólnie z węglowodanami wpływają zyskownie na wzrost osiągnięć. Ochraniają mięśnie. Zażywane po wysiłku przyspieszają procesy regeneracji, budowę a także powiększanie włókien mięśniowych, które zostały uszkodzone podczas treningu. Ograniczają poziom serotoniny w mózgu, pozwalają na szybsze odtworzenie glikogenu w muskułach po wysiłku, przyspieszają procesy syntezy nowych białek. Węglowodany to podstawowe źródło energii z którego korzysta organizm ludzki podczas wysiłku. Organizm człowieka ma okrojone rezerwy węglowodanów, w czasie długiego wysiłku zostają one zupełnie wykorzystane. Po wyczerpaniu zapasów cukrów pojawia się gwałtowne wycieńczenie. Cukry o wysokim IG zostają prędko przyswojone jak też bezzwłocznie spożytkowane do procesów regeneracyjnych, zaś o niskim wolniej, pokryją niedobory glikogenu w komórkach mięśniowych wspólnie z białkami, stanowią podstawę regeneracji.

Jeśli takiego rodzaju problematyka jest dla Ciebie istotna, to śmiało zerknij na serwis, który bez wątpliwości również przykuje Twój wzrok.

br>
Uważasz, że niniejszy post jest ekscytujący? Kliknij oprócz tego ten ważny tekst (https://timefordentist.pl/uslugi/stomatologia-zachowawcza/) – to niezwykle pomocne źródło informacji na taki temat.

Podstawowym węglowodanem, użytkowanym przez mięśnie jest glukoza.

Kreatyna Activlab przyspiesza procesy przyrostowe a także stymuluje przyrost białek mięśniowych, wzmacnia siłę skurczu muskułu jak też intensyfikuje nawodnienie komórek mięśni.