Jak może wyglądać procedura zapładniania metodę in vitro i jak dużo czasu może ona zająć?

przez | 11 stycznia 2022
Zajście w ciążę nie dla każdej kobiety jest rzeczą łatwą do zrealizowania. Statystycznie rzecz ujmując podobnie często dochodzi do niechcianej ciąży u np. nastolatek, co do nieudanych prób posiadania własnego dziecka.

Na szczęście są alternatywne metody, które potrafią ułatwić zajście w ciążę.
zakażenie

Autor: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com
in vitro

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Statystyka mówi też, że co czwarta Polka, która poddała się procedurze in vitro zachodzi skutecznie w ciążę już za pierwszą próbą zastosowania tego leczenia. W rzeczywistości oznacza to, że kobieta może zajść w ciążę już po kilku tygodniach stosowania takiej procedury. Składa się ona z kilku kroków. Są to mianowicie stymulacja pęcherzyków jajnikowych, ściągnięcie z nich odpowiednich komórek, inseminacja ich za pomocą nasienia partnera oraz hodowla zarodników i ich transport do macicy. Długość trwania całego procesu jest zależna od danej osoby, jednak zazwyczaj zajmuje on około miesiąca. Stymulacja hormonalna kobiety to najdłuższa faza takiego procesu. Jego czas jest uzależniony od wybranego przez lekarzy tzw. protokołu stymulacji. Jest to reguła, według jakiej Pacjentka ma zażywać specjalne leki hormonalne.
Najczęściej wykonywaną procedurą jest taka, która zajmuje największą ilość czasu.

Kliknij ten link – więcej zobaczysz w serwisie (http://www.sosushi.pl/restauracja-sushi-baranowo), który odnajdziesz w tamtym serwisie. To są analogiczne materiały, więc bez wątpienia je także uznasz za przydatne.

Wtedy kobieta bierze przez ok. cztery tygodnie lekarstwa w formie zastrzyków podskórnych. Ok. połowę krócej trwa tzw. protokół krótki, przy czym jego wykorzystanie jest uwarunkowane wyłącznie od lekarza prowadzącego. Zabieg pobrania komórek jajowych jest wykonywany po ok. dwóch dniach po zakończeniu poprzedniego etapu.

Punkcja komórek jajowych jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym, które trwa jedynie paręnaście min. Potem kobieta jest wciąż pod opieką fachowców.