W jaki sposób troszczyć się o zęby? – reguły

przez | 17 maja 2022
Wiele osób regularnie czyści ząbki, a mimo to w czasie każdej wizyty w gabinecie dentysta odkrywa u nich następne ubytki.
Typowym wyjaśnieniem tej niemiłej sytuacji jest szukanie winy w genetyce.

Twierdzenie „mam słabe ząbki po mamie” – jest to zdanie, które częstokroć padają w gabinecie stomatologicznym. Natomiast higiena zębów nie ogranicza się wyłącznie do codziennego szczotkowania ząbków. By radować się przez wiele lat pięknym uzębieniem, warto przestrzegać kilku prostych zasad, dzięki jakim ząbki oraz dziąsła długo będą zdrowe. Co z tego, iż każdego dnia myjemy ząbki, jeśli czynimy to źle. Niewłaściwa technika szczotkowania, źle dobrana szczoteczka i pasta nie jedynie popsują nasze wysiłki, ale mogą poważnie zaszkodzić zębom i dziąsłom. O ile naprawdę nam zależy na zdrowiu zębów, nauczmy się poprawnie myć zęby – instruktaż higieny jamy ustnej nie jest wielkim wydatkiem, natomiast przynosi ogromne korzyści.
stan zdrowia

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com

Walczmy ze szkodliwymi przyzwyczajeniami. Nie ogryzajmy ołówków ani paznokci, nie rozgryzajmy orzechów, nie użytkujmy ząbków jako substytutu nożyc krawieckich albo otwieraczy do butelek. Tego rodzaju nawyki spowodować mogą mikropęknięcia lub odłupywanie się szkliwa, mogą także doprowadzić do odłamania się całych kawałków ząbka, a również do zniszczenia wypełnień. Walczmy ze słabością do węglowodanów oraz słodyczy. Prawdopodobnie wszyscy doskonale wiemy, że słodkości psują ząbki i powiększają ryzyko próchnicy. Jednakże mało ludzi ma świadomość, że równie groźne dla naszych zębów będą węglowodany.

Zawarta w wielu zakąskach skrobia jest w ślinie rozłożona na cukry proste, zaś te są już groźne dla naszych zębów. Ratunkiem wtenczas może być dentysta (rozwinięcie tematu: dentysta Wrocław) Łódź jest miastem w którym nie brakuje gabinetów dentystycznych.

Jeśli odnalezienie uzupełniających danych na prezentowany temat jest dla Ciebie niesamowicie ważne, to żeby je zdobyć prześledź witrynę (https://www.reha-kompleks.pl/rehabilitacja-uroginekologiczna/nietrzymanie-moczu/), na jakiej je niewątpliwie dostrzeżesz.

/J]