Uzależnienia – bezsprzecznie jeden z najpoważniejszych problemów dzisiejszych społeczeństw

przez | 9 lipca 2021
Nie czynią rozróżnień. Mogą dotyczyć każdego: przedsiębiorcy, sprzątaczki, aktora, muzyka, nastolatka. Wiek, płeć, wykonywana profesja, zajmowana pozycja społeczna nie mają tu najmniejszego znaczenia.
Statystyki nie kłamią.

zdrowia

Autor: Grupa Scanmed Multimedis
Źródło: Grupa Scanmed Multimedis
personel medyczny

Autor: muffinn
Źródło: http://www.flickr.com
Specjaliści ostrzegają: coraz więcej zwłaszcza młodych ludzi zmaga się z różnorodnymi nałogami. Dla sporej części z nich jedynym „ratunkiem” jest bez wątpienia terapia odwykowa. Jej zasadniczy cel to pokazanie pacjentowi innych metod radzenia sobie z kłopotami codzienności niż sięganie po używki. Niejednokrotnie albowiem właśnie narkotyki, alkohol lub gry komputerowe stają się fantastyczną „drogą ucieczki” od „szarej rzeczywistości”, napięcia, sytuacji, jakim nie jesteśmy w stanie sprostać, lekiem zmniejszającym niepokój, wstyd, brak pewności siebie, itd. Łatwo ulec pokusie i stracić kontrolę. Nałóg to podstępny wróg który niepostrzeżenie wkracza w nasze życie i nim zdążymy zareagować, niweczy wszystko, co zbudowaliśmy.
Dobrze byłoby zaznaczyć, że terapia – wejdź – uzależnień (więcej o terapi uzależnień) stanowi niezmiernie żmudny proces wymagający konsekwencji i ogromnego wysiłku zarówno ze strony samej osoby zainteresowanej jak i ludzi, którymi się otacza: rodziny, znajomych.

Czy zaciekawiłyby Cię inne wiadomości (http://www.longlifefoundation.pl/mikroglony/37-spirulina-100g-9005858001019.html) na ten temat? Zapraszamy do przejrzenia kolejnego artykułu. W nim zapoznasz się z przeróżnymi szczegółami.

Abstynencja na przekór pozorom wcale nie kończy zmagań z nałogiem. Uzależnienie towarzyszy nam bowiem do końca życia. Zawsze już należy się pilnować. Każdego dnia.