Skompletowanie apteczki turystycznej

przez | 6 października 2021
Wycieczka w góry jest fantastycznym pomysłem na weekend. Powinniśmy jednakże pamiętać, aby przed każdą, nawet krótką trasą, stosownie się zabezpieczyć.
Stosownie wyposażona apteczka powinna być pierwszą rzeczą, o jakiej pomyślimy, kiedy podejmiemy decyzję o zdobywaniu górskich szlaków.

zestaw do płukania oka

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Kompletowanie apteczki powinniśmy zacząć od określenia naszej wprawy w udzieleniu pierwszej pomocy. Kiedy je zrewidujemy, warto pomyśleć w czym będziemy przenosić jej zawartość. Zasobnik na apteczkę powinno się wybrać przed kupnem leków, gdyż powinniśmy je w taki sposób dobrać aby się wszystko co niezbędne zmieściło. Samym pokrowcem może być na przykład niewielka kosmetyczka, jest względnie wodoszczelna oraz wytrzymała. Dla bardziej wymagających rekomendujemy pokrowce a także zestawy gotowych apteczek, wyprodukowane przez firmy powiązane z turystyczną branżą.
W skład pierwszej kategorii muszą wejść opatrunki, gazy jałowe, przylepce, trójkątna chusta, bandaż elastyczny. To główny środek opatrunkowy podczas zaopatrywania tak większych ran, jak i skręceń oraz zwichnięć. Przy wyborze bandaża warto zwrócić uwagę na to w co on jest zapakowany; najlepsze będą opakowania z folii.

Masz zamiar odnaleźć inne tego typu materiały? Jeśli tak, ta wskazówka z witryny (https://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/brazylia/) jest godna zainteresowania, ponieważ odnosi się do podobnej tematyki.

Następnym aspektem jest rozmiar, normalnie bandaże posiadają długość 4 m. Jeśli idzie o szerokość zaleca się posiadanie kilku rozmiarów; najlepszym rozwiązaniem jest zakup kilku bandaży o szerokości: 4, 6 oraz 10 cm. Zestaw do płukania oka to bardzo przydatne urządzenie do wyeliminowania okruszyn z oka.

Na pewno warto go posiadać w swej apteczce turystycznej. Zalecamy również zabieranie paru plastrów na odgniotki, najlepiej w różnych rozmiarach, oraz kilku plastrów z opatrunkiem też różnej wielkości.