Skompletowanie apteczki turystycznej

przez | 22 lipca 2021
Wycieczka w góry jest fantastycznym pomysłem na weekend. Powinniśmy jednakże pamiętać, aby przed każdą, nawet krótką trasą, stosownie się zabezpieczyć.
Stosownie wyposażona apteczka powinna być pierwszą rzeczą, o jakiej pomyślimy, kiedy podejmiemy decyzję o zdobywaniu górskich szlaków.

zestaw do płukania oka

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Kompletowanie apteczki powinniśmy zacząć od określenia naszej wprawy w udzieleniu pierwszej pomocy. Kiedy je zrewidujemy, warto pomyśleć w czym będziemy przenosić jej zawartość. Zasobnik na apteczkę powinno się wybrać przed kupnem leków, gdyż powinniśmy je w taki sposób dobrać aby się wszystko co niezbędne zmieściło.

Zainteresował Cię tytuł tego materiału? Koniecznie sprawdź link, tam są zamieszczone jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę dobrze to zobaczyć.

Samym pokrowcem może być na przykład niewielka kosmetyczka, jest względnie wodoszczelna oraz wytrzymała. Dla bardziej wymagających rekomendujemy pokrowce a także zestawy gotowych apteczek, wyprodukowane przez firmy powiązane z turystyczną branżą.

W skład pierwszej kategorii muszą wejść opatrunki, gazy jałowe, przylepce, trójkątna chusta, bandaż elastyczny. To główny środek opatrunkowy podczas zaopatrywania tak większych ran, jak i skręceń oraz zwichnięć. Przy wyborze bandaża warto zwrócić uwagę na to w co on jest zapakowany; najlepsze będą opakowania z folii.

Masz zamiar odnaleźć inne tego typu materiały? Jeśli tak, ta wskazówka z witryny (https://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/brazylia/) jest godna zainteresowania, ponieważ odnosi się do podobnej tematyki.

Następnym aspektem jest rozmiar, normalnie bandaże posiadają długość 4 m. Jeśli idzie o szerokość zaleca się posiadanie kilku rozmiarów; najlepszym rozwiązaniem jest zakup kilku bandaży o szerokości: 4, 6 oraz 10 cm. Zestaw do płukania oka to bardzo przydatne urządzenie do wyeliminowania okruszyn z oka.

Na pewno warto go posiadać w swej apteczce turystycznej. Zalecamy również zabieranie paru plastrów na odgniotki, najlepiej w różnych rozmiarach, oraz kilku plastrów z opatrunkiem też różnej wielkości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*