Leki to temat rzeka. Przekonaj się, w jaki sposób zabezpieczyć się przed groźnymi skutkami spożycia leków

przez | 6 sierpnia 2021
Każdy z nas zażywa leki. Jednak mało kto zastanawia się nad tym, w jaki sposób leki mogą wpływać na nasze zdrowie. Zobacz, w jakich sytuacjach musimy, w trakcie zażywania lekarstw, zachować specjalną ostrożność.
Kobiety w ciąży
Kobiety które są w stanie błogosławionym muszą przywiązywać szczególną uwagę do zażywanych środków farmakologicznych.

cena

Autor: Jesienne krajobrazy. Achiwum Pub
Z jakiego powodu? Ponieważ leki mają negatywny wpływ na płód.
Jeżeli jesteśmy w ciąży, przed zastosowaniem danego leku, powinnyśmy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem i upewnić, czy lek nie jest szkodliwy dla naszego malucha.
Na szczęście niektóre niebezpieczne leki jesteśmy w stanie zastąpić innymi, które będą bardziej łagodne dla kobiet w ciąży.
(ogólnie o lekach)

Autor: a olin
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli pojawia się choć cień wątpliwości w odniesieniu do leku, musimy obowiązkowo skontaktować się z lekarzem. Kiedy liczy się zdrowie naszego dziecka,najdrobniejsze ryzyko może kosztować nas bardzo dużo.
Poznaj leki niebezpieczne dla płodu
Jeżeli jesteś w początkowej fazie ciąży, powinnaś wykluczyć wszelkie leki. Szczególne szkodliwe są dla płodu takie medykamenty, jak: pewne antybiotyki, środki przeciwbólowe, na przykład ibuprofen, naproxen. Groźne jest także przyjmowanie aspiryny. Prozac, może przyczynić się do powstania defektów płodu. Jeśli na wczesnym etapie ciąży połączymy go z antydepresantami, możemy stracić dziecko.

Niebezpieczne są też leki przeznaczone do walki z trądzikiem. Mówimy tu o lekach, które wswoim
składzie mają witaminę A.
Czy kobieta w ciąży może zażywać leki przeciwbólowe?
Leki przeciwbólowe są najczęściej kupowanymi substancjami. Czy ciężarna kobieta może w trakcie bólu wziąć tabletkę uśmierzającą cierpienie? W żadnym wypadku. badania wykazują, że tabletki, które są niegroźne dla samej kobiety, są w stanie wywoływać bezpłodność u jej syna. Jeżeli przyjrzymy się najnowszym badaniom, zobaczymy, że zażywanie określonych leków uśmierzających ból negatywnie wpływa na rozwój płciowy chłopców. Co przerażające badania pokazują, że zażycie nawet jednej tabletki, może spowodować większe szkody niż regularne aplikowanie innych substancji. Jeżeli w trakcie ciąży zażyjesz więcej niż jedną tabletkę uśmierzającą ból (warszawa rehabilitacja) będziesz mieć aż siedem razy większą szansę na urodzenie syna z objawami wnętrostwa. Kiedy leki przeciwbólowe są w największym stopniu niebezpieczne? Leki bólowe są najbardziej groźne podczas drugiego trymestru ciąży.
Czy tylko kobiety w ciąży powinny uważać na przyjmowane leki?
Nie tylko.

Jeżeli stosujesz jakąkolwiek „lekową dietę” obowiązkowo musisz obserwować reakcje swego ciała na te substancje. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że leki posiadają swe dwie strony. Jedna jest dobra: leki nie raz są dla nas jedyną szansą na normalne funkcjonowanie. Jednak pamiętajmy o środkach ubocznych wynikających ze stosowania leków.