Na jakiego rodzaju przypadłości może pomóc picie naparu z kminku zwyczajnego?

przez | 27 lutego 2022
W aptece posiadamy obecnie bardzo wiele różnorodnych ziół, jakie mogłyby nam dopomóc na dużo dolegliwości. Jedne mogą pomóc na brzuch, drugie na pęcherz. Przeważnie jest to leczenie doraźne, które w żaden sposób nie zastąpi wizyty u lekarza, jeśli dolegliwości się nasilą.
Znakomitym przykładem na tego typu lecznicze rośliny jest kminek.

Garnki marki Fiskars

Autor: Fiskars
Źródło: Fiskars
On oraz pozyskiwany z jego owoców olejek kminkowy jest najbardziej popularnym sposobem na wyleczenie kolki u najmłodszych. Jednak ta przyprawa (sprawdź te propozycje) posiada także odmienne cechy lecznicze. Owoce kminku pomagają na wzdęcia oraz odmienne dolegliwości systemu pokarmowego. Za jego pomocą można by także leczyć zakażenie zatok. Olejek kminkowy wmasowany w cerę pomoże wyeliminować cellulit. Kminek działa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit. Pomaga on na tego typu dolegliwości z trawieniem jak odbijanie, lekkie zaparcia czy też brak apetytu. Zaleca się go zwłaszcza ludziom starszym, czyli mającym problemy z zaburzeniami przepływu żółci . W przypadku dolegliwości żołądkowych, można przygotować napar z kminku, tj.: jedną małą łyżkę zmielonych owoców zalać 250ml wrzątku i całość pozostawić na kwadrans pod przykryciem. Po przecedzeniu należałoby pić napar trzy razy na dzień.
efekt

Autor: DIAMANT
Źródło: DIAMANT

Kminek to jedna z najbardziej pachnących przypraw na świecie. Można by go spotkać kiedy rośnie w naturalnych warunkach w Azji oraz w Australii. Hodowany jest także w Polsce przeważnie na Żuławach Wiślanych. Okres kwitnienia tego zioła przypada na przełom czerwca oraz lipca, a zbiory odbywają się późnym latem.

Można wykorzystać zarówno jego nasiona jak i korzeń czy liście. Wszystkie te części mogą przydać się w leczeniu wielu dolegliwości zdrowotnych. Należałoby go mieć w swej kuchni.