W jaki sposób dbać o uzębienie?

przez | 9 lipca 2021
`Szkliwo jest to najtwardsza oraz w największym stopniu odporna tkanka zęba, wystarczą jednakże nawet nieświadome niedbalstwa w higienie jamy ustnej i złe nawyki, ażeby przestało ono poprawnie pełnić swoją funkcję.
Dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy z faktu, jaki wpływ na stan zębów mogą mieć poniektóre przyzwyczajenia.

Patelnia żeliwna

Autor: Neil Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Nieprawidłowa higiena, unikanie odwiedzin u stomatologa, brak dbania o uzębienie od środka (brak suplementacji wapnia) i spożywanie słodkich gazowanych napojów to jedne z grzechów głównych przeciw białemu uśmiechowi. Przedstawiamy garść rad, jakie przydadzą się każdemu.
niepłodność

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com

Jak spać, żeby się wyspać

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
Niezwykle ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki wapnia, jaki pozwoli zadbać o zęby od środka.

Zafrapował Cię taki post? Jeżeli tak, to bez dwóch zdań zaciekawi Cię również ten wiarygodny serwis – on nawiązuje do tej tematyki.

Niestety, badania wykazują, iż Polacy zbyt niewielką ilość wapnia przyjmują wraz z pokarmem. W ten sposób dostarczają ledwo połowę dziennego zapotrzebowania . Nieodzowne jest zatem stosowanie suplementów wapnia. Już maluchy wiedzą, że należy regularnie myć uzębienie. Wszelkie niedbalstwa wiodą bowiem do kłopotów z uzębieniem.

Jeśli zaciekawił Cię zaprezentowany temat, odwiedź serwis laserowa korekcja wzroku zabrze, gdzie odnajdziesz obszerne info. Poszerz swoją wiedzę.

Z drugiej zaś strony przesadna gorliwość także nie popłaca. Dokładne czyszczenie ząbków po każdym posiłku wcale nie jest tak pożądane, jak mogłoby się wydawać. Specjaliści rekomendują mycie ząbków trzy razy na dzień – po śniadanku, obiedzie i kolacji. Szczoteczka do oczyszczania ząbków musi być delikatna. Nazbyt twarda może bowiem niszczyć szkliwo. Ząbki czyść łagodnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, by po każdym posiłku użyć dentystycznej nici.

Nadzwyczaj istotne dla zdrowia ząbków są również systematyczne wizyty u dentysty. Przegląd ząbków co pół roku najczęściej starczy, ażeby w porę przyuważyć wszelkie nieprawidłowości. Czasami nieodzowne jest leczenie kanałowe.