Czy powinnam pójść do dietetyczki?

przez | 19 maja 2022
Odżywianie się stanowi podwalinę naszego życia, dostarcza składniki potrzebne do poprawnego funkcjonowania, ale też sprawia zadowolenie i bywa formą opędzania czasu wolnego.
Bezrefleksyjne spożywanie posiłków często wiedzie do nadwagi.

metody

Autor: Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com

dieta w nietolerancjach pokarmowych

Autor: StaR DusT
Czasami starczy ograniczyć posiłki, by waga powróciła do normy. Jednakże w pewnych przypadkach warto udać się do dietetyka na konsultacje i pozbyć się niepotrzebnych kilogramów raz na zawsze. Powody nadwagi mogą być tak naprawdę niezwykle różne. Do najczęstszych przynależą: czynniki dziedziczne – najprawdopodobniej to rodzice cedują potomkom geny odpowiedzialne za przyjmowani pokarmów i przetwarzanie ich w energię, jeżeli jedno z rodziców cierpi na otyłość, jest ogromne ryzyko, iż dziecku też ona zagraża, wówczas niezwykle istotna jest prewencja, gdyż dziedziczne są wyłącznie predyspozycje, a nie sama choroba. Ciężar ciała w ogromnej mierze zależy od apetytu, stąd leczenie nadwagi powinno zacząć się od zmniejszenia nadmiernego łaknienia. Na nasz apetyt wpływa ośrodkowy układ nerwowy, jeden hormon aktywizuje chęć na węglowodany, kolejny tę chęć zmniejsza, należy ustalić, jaką substancję aktywizować do pracy. Dzika chęć na jedzenie traktowana jest w kategorii nałogu, nierzadko powodem jest zajadanie stresów.

Jeśli ktokolwiek podejmie próbę samodzielnej walki z nadmiernymi kilogramami, musi posiadać świadomość, iż ustawienie należytej diety jest to mimo pozorów wcale nie takie łatwe zadanie, czasami eksperymentując, można sobie tylko zaszkodzić.

Niezwykle interesującym zdał Ci się ten wpis i podane w nim informacje? To dobrze! Kliknij w ten link i przeloguj się na inny adres tej podstrony (http://www.plock.centrumdemed.pl/stomatolog-stomatologia/).

Kiedy jest Ci potrzebna dieta w nietolerancjach pokarmowych, również powinieneś odwiedzić dietetyczkę.