Kto mógłby spożywać kwasy aminowe BCAA i co one mogłyby dać?

przez | 9 lipca 2021
Dowolna osoba, jaka ćwiczy na siłowni, powinna posiadać własny niezbędnik. Do takiego obowiązkowego zestawu moglibyśmy zapewne zaliczyć suplement diety pod nazwą BCAA.

apteki

Autor: Flowizm …
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak co się za tą nazwą chowa?
Są to aminokwasy, jakich nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć, dlatego też powinny być dostarczane z zewnątrz. Zażywając każdy środek, musimy być świadomi po co go zażywamy. Istotnym działaniem środka pod nazwą Ostrovit BCAA jest zabezpieczenie przed degradacją komórek w naszym organizmie. Powstrzymanie procesów katabolicznych jest podstawowym wymogiem budowania masy mięśniowej. Wymieniony środek ułatwia organizmowi dostęp do aminokwasów, przez co nie ma konieczności rozkładu własnych tkanek mięśniowych. Kwasy aminowe BCAA (więcej o scitec 100 whey protein- https://sklep.sport-max.pl/ser-pol-252-SCITEC-100-Whey-Protein.html) pomagają w budowie masy mięśniowej oraz mogą przyczyniać się do coraz lepszych rezultatów na siłowni.
w gabinecie okulistycznym

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Suplement diety Ostrovit BCAA powinien być nie tylko w szafce z uzupełnieniami diety dla osób zmagających się z katabolizmem, lecz także dla kolarzy oraz pokrewnych sportów wytrzymałościowych. Na półkach sklepowych możemy znaleźć wiele BCAA z domieszkami innych elementów. Kluczowa pora aplikowania środka to czas około treningowy. Dawka podawana przed ćwiczeniem powinna zawierać ok. 5g czystego BCAA, ale w co poniektórych przypadkach wykorzystuje się także dawkę o wielkości 10g. Należałoby tu wziąć pod uwagę konstrukcję figury (w tym ciężar ciała), styl treningów czy też kurację żywieniową.

Zaleca się jednak stosować 1-2 porcje na dzień, również w dni bez treningów. Po zastosowaniu BCAA poprawia się wytrzymałość, redukuje się okres regeneracji, a tkanki mięśniowe stają się wyraźniejsze oraz w większym stopniu podkreślone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*