Prawda i mity o implantach

przez | 9 lipca 2021
Na temat implantów krąży bez liku niesprawdzonych sądów: że powodują stany zapalne jamy ustnej, iż organizm szybko je odrzuca. Zdecydować się więc na takowe trzecie zęby czy raczej nie?
Straciłaś ząb? Możesz wypełnić próżnię w uzębieniu, zakładając most.

plastry

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
W tym celu jednakże trzeba opiłować sąsiedni ząb.

Jeśli ten materiał Cię zaintrygował, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł (https://www.medimix.pl/), który opisuje podobne treści.

Szkoda go, jeżeli jest zdrowy. W tej sytuacji lepszym wyjściem jest implant. Jest to sztuczny korzeń ząbka w kształcie śruby, zbudowany z tytanu (metal ów nie uczula i łączy się z tkanką kostną). Po nawierceniu kości lokuje się go w żuchwie albo szczęce, następnie mocuje się na implancie tak zwany łącznik jak też porcelanową koronkę. Cała konstrukcja jest tak samo mocna, jak ząb naturalny. Możemy więc znów gryźć skórki od chleba czy orzeszki. Wygląda oraz zachowuje się jak on, ale nie psuje się, bowiem porcelanowej koronie nie zagraża próchnica. Jest nie do rozróżnienia od naturalnego ząbka.

kawa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Sam zabieg wczepienia tytanowego fragmentu implantu zajmuje jedynie ok. pół godziny. Jednak do momentu zrekonstruowania zęba mija sporo czasu. Dopiero po 3 miesiącach, kiedy sztuczny korzeń zrośnie się z żuchwą, osadzić możemy na nim tak zwany łącznik, zaś po upływie paręnastu dni pobiera się wycisk i przygotowuje koronkę.

Przejdź do serwisu i dowiedz się tutaj, czy nasz podobny tekst będzie ciekawy. Będzie nam także niesamowicie przyjemnie, jeżeli napiszesz ocenę.

Nie znaczy to jednakże, że chodzi się przez ów czas bez ząbka. Można zastosować uzupełnienie tymczasowe, jakie spełnia przede wszystkim rolę estetyczną, bowiem do momentu wygojenia się kości i dziąsła lepiej implantu nie obciążyć przeżuwaniem.

Jeżeli chodzi o implanty Łomża jest miastem w którym bez kłopotu odnajdziemy należytego specjalistę. Utrzymanie się implantu w ogromnej mierze zależy od pacjenta. Trzeba dbać o higienę.