Jeśli możemy wybrać nowatorską, bezpieczniejszą technologię, to nie zastanawiajmy się ani chwili dłużej. To gwarant bezpieczeństwa

przez | 18 czerwca 2022
Koncentrator tlenu to urządzenie wykorzystywane w medycynie. Zapewniać powinno pacjentowi stałych dostaw powietrza z większą dawką tlenu. Są mniej kosztowną i bardziej bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych butli ze sprężonym powietrzem. Które w sytuacji wycieku będą odpowiedzialne za wybuch pożaru. Takie koncentratory jesteśmy w stanie też wykorzystać jako stałe źródło tlenu w standardach przemysłowych.

aparat tlenowy

Autor: South Yorkshire Fire & Rescue
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z koncentratorów musi oferować możliwość zapewnienia niezmiennych i bezproblemowych dostaw tlenu w trybie pracy stałej. Bardzo proste modele mają w środku dwa cylindry, które mają w sobie zeolit. Jest od zdolny do absorbowania azotu z powietrza. Każdorazowo jeden z cylindrów napełnia się powietrzem do ciśnienia o wartości 138 kPa, żeby to właśnie zeolit potrafił pochłonąć azot który znajduje się w powietrzu. Następny cylinder w czasie tego okresu jest dekompresowany do ciśnienia atmosferycznego. wpływa to na oddanie pochłoniętego azotu. Cykle tego typu zachodzą bez przerwy, trwają około 20 sekund.

aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Zjawisko ten fachowo nazywa się Pressure Swing Adsorption. Standardowe koncentratory zapewniają stałe dostawy powietrza, w jakich stężenie tlenu ma od pięćdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent w ilości około pięciu litrów na minutę – dowiedz się szczegółów. Dzisiaj możemy dostać modele, jakie oferują do dziesięciu litrów powietrza bogatego w tlen. Są to modele jedynie trochę większe od modeli „pięciolitrowych”. Dobrze wiedzieć, iż koncentratory tlenu są bardziej bezpieczne niż butle z tlenem . Ponieważ w sytuacji awarii nie maksymalizują łącznej ilości tlenu w pomieszczeniu, co oznacza, że nie zwiększa się groźba palność przedmiotów łatwopalnych. Nie istnieje też ryzyko eksplozji.

Odkryj inne pokrewne niezwykle użyteczne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tu i poznaj więcej w serwisie polski lekarz.

Są bezproblemowe w obsłudze, nie trzeba do ich obsługi specjalistycznej wiedzy, żeby je dobrze użytkować – www.

Czasami stosują je pacjenci z zaburzeniami oddychania w czasie snu. Mogą je stosować we własnym domu. Z pewnością jeśli mamy do wyboru nowy model, bardziej niezawodny i lepiej działający, nie wahajmy się, dokonajmy właściwego wyboru. Jak zakupić taki sprzęt? Najbardziej korzystnie w sieci, wpisując wyrażenia w stylu koncentrator tlenu wypożyczalnia lub aparaty tlenowe. Można też zerknąć na tę stronę. Jesteśmy w stanie się spodziewać wielu interesujących wyników wyszukiwania, więc nie będzie problemu z odnalezieniem najlepszej oferty.