Wzrok
Śpij dobrze i wstań wypoczęta
Oprawcowane przez: Tempur
Źródło: Tempur

Czym jest siatkówka oka oraz na jakie choroby jest ona narażona?

Najważniejszą częścią narządu wzroku jest siatkówka. To właśnie dzięki niej widzimy otaczający nas świat. Składa się ona z mnóstwa czopków i pręcików, czyli komórek nerwowych. To one umożliwiają odbieranie bodźców świetlnych, które przy pomocy nerwu wzrokowego trafiają do mózgu, w którym powstaje obraz.
Oprawcowane przez: WTL photos

Czemu warto jest przebadać wzrok?

Powinniśmy dbać o swój wzrok, bowiem jest to jeden z najważniejszych organów - jeśli nie najważniejszy - dla powszedniego funkcjonowania. Większa część informacji (około osiemdziesiąt procent) dochodzi do nas za pomocą wzroku. W związku z tym każdy komplikacja z tym organem to dla nas ogromnie trudne doznanie.
kobiece usta
Oprawcowane przez: Nicolas Fuentes
Źródło: http://www.flickr.com

Uśmiech jest najładniejszą wizytówką każdego człowieka - przełamuje lody i pozwala poznawać nowych przyjaciół

Twierdzi się, że uśmiechnięty człowiek natychmiast jest piękniejszy. Tym bardziej jeżeli jest to prawdziwy uśmiech od ucha do ucha.


Jak odmłodzić spojrzenie?
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej zagrożeni różnymi chorobami - jak się przed nimi obronić?

Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej zagrożeni różnymi chorobami - jak się przed nimi obronić?

Na tym także polega żywot, iż czasem musimy walczyć z różnorakimi chorobami. Niektóre jednak przypadłości pojawiają się w różnych okresach życia. Niestety w każdym wieku możemy na coś zachorować, najgorsze zaś są wtedy, gdy mamy osłabiony organizm, tak jak to ma miejsce u osób starszych. Najczęściej za takie osoby uznaje się ludzi po 60-tce, ale już po pięćdziesiątce możemy się spodziewać kłopotów. Może się nam przytrafić zwyrodnienie plamki żółtej. Co to takiego? Czemu występuje
?
oko
Oprawcowane przez: Nithi Anand
Źródło: http://www.flickr.com

Już w tym momencie zaopatrz się w podstawowe akcesoria do soczewek kontaktowych! Niezbędny będzie na pewno płyn oraz pojemnik!

W obecnych czasach bardzo dużo osób ma kłopoty ze wzrokiem. Długie godziny przez pecetem, multum rozwiązywanych zadań domowych oraz wertowanie pism przy lampce nocnej, to wyłącznie co poniektóre powody, które skutkują pogarszaniem się wzroku.Osoby w starszym wieku zwykle mają problemy z widzeniem blisko, to znaczy że borykają się oni z dalekowzrocznością. Tego typu kłopoty tworzą się dopiero po 40 roku życia, w związku z tym dzieciaki nie muszą się tym denerwować.
ludzkie niebieskie oko
Oprawcowane przez: Eivind Sorgenfryd
Źródło: http://www.flickr.com

Odczuwasz, iż masz umęczone oczy – sprawdź, co uczynić, aby móc sobie pomóc

Każdy człowiek powinien starać się dbać o siebie – zdrowo się odżywiać, przeprowadzać badania regularnie, uprawiać sport. To jednak ideał, do którego wielu z nas ma jeszcze hen hen. Są na szczęście dziedziny a także obszary, o które troszczymy się – częstokroć, czy tego chcemy, czy nie. Chodzi o to, iż porzucone na pastwę losu sprawiają nam zbyt dużo problemów.
Zaćma
Oprawcowane przez: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Już wielokrotnie fachowe operacje zaćmy uratowały wzrok wielu osobom

Współcześnie, lecz nie tylko, wzrok należy do niezmiernie istotnych składników naszego ciała. Gwarantuje bowiem widzenie pewnych rzeczy, przez co możemy normalnie działać codziennie. Jest to nadzwyczaj ważne, ponieważ nie mając tego jakże istotnego szczegółu albo jeżeli jest on chory, wówczas wystawiamy się na wiele nieprzyjemności, jakich tak naprawdę niezwykle trudno jest wyszczególnić.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.