Hospicjum miejsce profesjonalnej opieki

przez | 13 maja 2022
Niestety, ludzkie ciało bywa delikatne. Schorzenia powiązane ze starszym wiekiem oraz choroby nowotworowe zazwyczaj sprawiają, iż człowiek potrzebuje całodobowej opieki. Bliscy nie w każdym przypadku mają możliwość mu ją zagwarantować, jako że mają swoje obowiązki, jak na przykład praca zawodowa.

Na dodatek, nie są przeszkoleni medycznie i niektóre zabiegi ich przerastają. W takich sytuacjach alternatywą okazuje się hospicja w Katowicach albo hospicjum w innych miastach Polski. Podobnych zakładów jest dzisiaj dość dużo, gdyż cały czas wzrasta zapotrzebowanie na ich usługi. Polskie społeczeństwo nieuchronnie się starzeje. Każde hospicjum gwarantuje wysoki poziom opieki, więc wiele osób decyduje się na umieszczenie w nim kogoś bliskiego.

W śląskim hospicjum pracują lekaśląskim hospicjum, którzy są zapoznani z kwestiami opieki paliatywnej. Człowiek, jaki znajduje się w końcowym stadium śmiertelnej choroby nie jest osobą zwyczajnie chorą, toteż jego wymagania są zupełnie inne, co warto wziąć pod uwagę. Wymaga z reguły dużo leków (które byłyby w stanie zredukować ból) i zainteresowania innych ludzi. Do hospicjów czasami przychodzą wolontariusze, którzy spędzają czas z pacjentami, czytając im książki, grając z nimi w gry planszowe, lub normalnie rozmawiając. Dużo osób martwi się, że umieszczenie chorego w hospicjum znaczy, że się o niego nie dba. Jest to bardzo nieodpowiednia postawa, jako że w domu nie zawsze można zagwarantować mu profesjonalną opiekę. Opcjonalnie, należy zastanowić się nad rozwiązaniem, którym jest hospicjum domowe – chory pozostaje z bliskimi, a lekarz i pielęgniarka zajmują się nim w ciągu dnia. Jest to świetny kompromis, zwłaszcza kiedy osoba umierająca nie chce przenieść się do zakładu lub byłoby to dla niej związane z kłopotliwym stresem.

Hospicja to zakłady, jakie specjalizują się w niesieniu pomocy osobom, które umierają. Opiekują się nie tylko ludźmi w wieku podeszłym, ale też małymi dziećmi. Decydując się na umieszczenie bliskich w hospicjum dobrze jest wybrać zakład, jaki znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania, żeby nie mieć trudności z ewentualnymi odwiedzinami. Dla chorego człowieka rzeczywiście duże znaczenie ma ciągły kontakt z rodziną czy przyjaciółmi. http://www.hospicjumkatowice.pl