Specjalista stomatologii

przez | 9 lipca 2021
Stomatologia to jedna z najbardziej cenionych specjalizacji w medycynie. Wielu Polaków cały czas obawia się wizyty u dentysty, równie wielu zawdzięcza im ulgę w bólu. Specjalista potrafi wykonać szybki i bezbolesny zabieg, niezależnie od tego czy jest to wstawianie plomby, czy zawiły zabieg protetyczny.

Dobry fachowiec potrafi również zapobiec rozprzestrzenianiu się schorzeń zębów, tak żeby później nie było potrzeby przeprowadzania długiego i kosztownego leczenia. Kolejki do najlepszych fachowców są niekiedy niezwykle długie, pacjenci rezerwują czasem wizyty nawet na parę lat naprzód.

Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Najczęściej występujące schorzeniaWielu ludzi wciąż ma problem z zapewnianiem odpowiedniej higieny zębów, oraz chociażby z kupnem odpowiedniej szczoteczki do zębów. Dużo ludzi narzeka więc na kłopoty z dziąsłami czy choroby zębów. To pozornie niegroźne objawy, ale nieleczone potrafią prowadzić do poważnych skutków, razem z utratą uzębienia. Dobranie idealnej twardości włosia szczoteczki do zębów potrafi wyeliminować wiele problemów, zazwyczaj z dziąsłami. Zbyt sztywne włosie może powodować krwawienie dziąseł, co może prowadzić do ich zapalenia a w rezultacie ich cofnięcie. To niezwykle powszechna dolegliwość, nosząca specjalistyczną nazwę – parodontoza. Może być ona wywołana także sporą ilością kamienia nazębnego. W celu uniknięcia takiego problemu, zalecane jest więc systematyczne pozbywanie się kamienia nazębnego u stomatologa – sprawdzony gabinet stomatologiczny.

Stomatologa nie można uniknąć
Parodontoza to jedna z dolegliwości, której wykwalifikowany lekarz stomatolog jest w stanie zapobiec. Prawdziwym wyzwaniem dla stomatologa są zabiegi protetyczne (sprawdzone protezy zębowe). Zęby, mimo że wykonane z twardego szkliwa, mogą ulec uszkodzeniu. Niezachowanie zalecanej higieny uzębienia może także spowodować wypadanie zębów. W takiej sytuacji, żeby pacjent był w stanie normalnie funkcjonować, stosuje się implanty stomatologiczne. Jest to dużo bardziej komfortowe i bardziej estetyczne rozwiązanie od zastosowania sztucznej szczęki. Zabieg polega na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego implantu zęba. Implantu nie można odróżnić od prawdziwego zęba, co bywa jednym z powodów popularności tej metody walki z brakiem zębów.