Urządzenia dla ludzi, którzy nie mogą poruszać się na własnych nogach

przez | 6 maja 2022
Czasy, gdy wózek inwalidzki był prostym i niepraktycznym krzesłem na kółkach, są już historią. Dzisiaj producenci starają się, by dostępna technika w największym stopniu uprościła żywot ludziom poszkodowanym przez los.
Wózki inwalidzkie są dostępne w wielu typach. Wybór odpowiedniego jest zależny od stopnia niepełnosprawności.

łazienka z toaletą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Dla osób, które mają możliwość się poruszać samodzielnie chociażby na drobnych dystansach, niezwykle korzystne mają możliwość okazać się wózki inwalidzkie składane. Ich największą zaletą jest przystosowanie do transportu, to znaczy mała waga, zdejmowane koła i cienka, zginana konstrukcja.

Manualnie poruszane wózki inwalidzkie o obszernych kołach, są przeznaczone dla osób, jakie prowadzą bardziej ożywiony tryb życia. Wózki inwalidzkie elektryczne, to opcja dla osób, jakie nie chcą, czy też nie mogą korzystać z pomocy asystenta, lecz chcą ocalić swobodę poruszania się i samodzielność. Te wózki są odpowiednie dla osób, które posiadają mało funkcjonalne ręce.

Przy doborze wózka, ważna jest łatwość poruszania się i wygoda. Istotne jest, aby niesprawne części ciała były stosownie podtrzymane, przynosząc w miarę możliwą wygodę.

Masz jakiekolwiek trudności ze wyszukaniem rzetelnych informacji? To zerknij na tekst (https://lampomat.pl/lampy-light-prestige) opublikowany na tej stronie a przekonasz się, że to jest wszystko, co konieczne.

Odporność wózków na ogół jest bardzo dobra, ponieważ jest to ekwipunek medyczny, musi on spełniać określone normy.Najlepszą witrynę odszukasz tutaj: .

starsza osoba

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo jak wózek, również wkładki ortopedyczne powinno się dobrać jednostkowo. O tym, jakie wkładki potrzebujemy, przesądza lekarz ortopeda. Jest możliwość również takie sprawdzanie przeprowadzić w gabinecie podologicznym. Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne dopasowują ustawienie stóp, wspomagają pracę kolan, bioder i kręgosłupa. Zmniejszają obciążenia i zmęczenie nóg, modyfikują wady postawy, wspomagają też pozbyć się bólu kręgosłupa.

Wkładki ortopedyczne korygują kształt kości, który je podpiera, w związku z tym naprawianie wad stóp realna jest zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Przeważnie użytkowanymi są wkładki na płaskostopie. Polepszają komfort chodzenia u ludzi z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym. Niezależnie od tego, jakie wkładki korygujące na płaskostopie wykorzystujemy, należy mieć na uwadze to, że buty powinno się dostosować do wkładek, a nie odwrotnie.