Rozwód to nie jest najlepsze rozwiązanie. W większości przypadków warto walczyć o swój związek i zdecydować się na profesjonalną terapię u psychologa

przez | 22 grudnia 2021
Statystyki podają, że ponad trzydzieści procent zawartych małżeństw kończy się rozwodem. Niestety od wielu lat w tej materii możemy zauważyć tendencję wzrostową, a pary coraz częściej podejmują decyzję o ostatecznym rozstaniu zamiast walczyć o swój związek. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których nie ma najmniejszych szans na uratowanie małżeństwa, ale wiele rodzin mogłoby przezwyciężyć kryzys, gdyby małżonkowie podjęli właściwe kroki. Jedną z najlepszych metod pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze przed kilkoma laty ten typ terapii uważany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście sposób jej postrzegania uległ wielkiej zmianie.

terapia małżeńska

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Celem terapii małżeńskiej jest przede wszystkim określenie problemów, które z każdym dniem przybierają na sile, niszcząc fundamenty związku i rzutując na codzienne życie małżonków (Jakubowska Bożena Gabinet Psychologiczny). Terapia powinna również ulepszyć sposób komunikacji między kobietą a mężczyzną oraz pokazać im, co mają wspólnego, jak ewoluowała ich relacja i jak pracować nad nią w przyszłości, by zapewniała im poczucie bezpieczeństwa i dawała satysfakcję. Co ciekawe terapia małżeńska przeznaczona jest nie tylko dla par, które przeżywają kryzysy i potrzebują do tego pomocy profesjonalisty, ale też dla ludzi troszczących o swój związek i budować ze swoją drugą połówką jeszcze większą bliskość.

Terapia małżeńska zazwyczaj zamyka się w kilkunastu sesjach. Jej długość zależy od charakteru problemów, które starają się zwalczyć małżonkowie. Rolą terapeuty jest wskazanie im możliwości ich rozwiązania bez krytykowania czynów czy decyzji partnerów. Decydując się na udział w tego rodzaju, nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego gabinetu. Jeśli chcemy, by przeprowadził ją tego wykwalifikowany psycholog (leczenie bezsenności wrocław) Warszawa i inne miasta mają nam co zaoferować – polecam przeczytać.