W jaki sposób powinna prezentować się domowa apteczka? O jakiego rodzaju środkach nie wolno zapominać?

przez | 3 stycznia 2022
Dobrze zaopatrzona apteczka domowa, to coś o co musimy zadbać. Nie zawsze myślimy o tego typu sprawach, szczególnie jeśli nic złego się nie dzieje. Natomiast właśnie w momencie, kiedy dopadnie nas jakaś dolegliwość, to pójście na przykład w środku nocy do punktu aptecznego, jest średnio przyjemne. Co będzie przydatne najbardziej w tego typu domowej apteczce?

apteczka z lekami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością nieodzowne okażą się różnego rodzaju środki do opatrywania ran. Musimy mieć więc w apteczce plastry, jałowe gazy, bandaż, watę oraz jakiś środek do zdezynfekowania rany. Woda utleniona na pewno się przyda. W takim miejscu nie może zabraknąć środków na ból. Przyda się tutaj Dexak (sól fizjologiczna jest dobra na katar), jaki jest pomocny nawet w mocnych bólach. Tak samo jak różne popularne środki, które działają przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Są w stanie pomóc one z pewnością w czasie przeziębienia. Jednak pamiętajmy też o popularnych lekach przykładowo na grypę, jakie można przygotować pod postacią ciepłego napoju. Działają świetnie, kiedy odczuwamy pierwsze symptomy zbliżającego się przeziębienia. Za sprawą szybkiej reakcji możemy zapobiec nieprzyjemnej infekcji. Gdy natomiast stan przeziębienia się rozwinie, to warto wspomagać się też witaminami czy wapnem w tabletkach.

Masz ochotę na nowe zajmujące posty? Nie czekaj! Stworzyliśmy ich dla Ciebie wiele. Zatem kliknij (https://medicus.ie/pl) i ciesz się świeżymi opisami.

Na suchą śluzówkę nosa pomóc może sól fizjologiczna, która na pewno da nam ulgę w czasie kataru.

Dobrze jest zakupić różne maści. Dosyć często przydać może się maść na stłuczenia oraz bolące stawy czy mięśnie. Przydadzą się też maści na zapalenia skóry takie jak Hydrocortisonum, jaki pomaga na atopowe zapalenie skóry, na różne sprawy trądzikowe, a także na ugryzienia owadów. Jest przydatny w każdej z domowych apteczek. Tak samo jak maść ichtiolowa, która pomoże na wypadek stanów zapalnych skóry, w ropnych wypryskach czy zapaleniu żył. Oprócz tego typu maści, pamiętajmy także o innych środkach. Czasami także przydatne będą środki na biegunkę, która z reguły dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie. Wtedy właśnie trzeba reagować w sposób natychmiastowy. Dlatego środki na biegunkę trzeba mieć zawsze pod ręką. Wiele osób cierpi na zgagę, szczególnie po niezdrowym posiłku. Z tego względu dobrze jest posiadać w apteczce dobry środek zobojętniający kwasy żołądkowe.

Kompletując domową apteczkę, warto zwrócić uwagę na te rzeczy, które dopadają nas najczęściej. Jednak nie możemy zapominać o tych popularnych przypadłościach, jakie dotykają każdą osobę. Ból z pewnością jest jedną z nich. Z tego względu Dexak czy inne środki przeciwbólowe, to pozycja obowiązkowa – maść ichtiolowa.