Kilka sprawdzonych pomysłów dla ludzi, którzy denerwują się na samą myśl o odwiedzeniu stomatologa

przez | 6 września 2021
Wszyscy wiedzą, iż unikanie wizyt u dentysty nie ma sensu, ale wiele osób w nieskończoność zwleka z pójściem do stomatologa, a później siada na fotelu, gdy ząb jest już w złym stanie, a to niestety nie oznacza nic fajnego. Ludzie unikają dentysty, bo boją się bólu i dyskomfortu, a później trafiają na fotel z poważnym problemem, co powoduje, że wizyty mogą być jeszcze bardziej nieprzyjemne.

Tak samo jest z kosztami – wiemy, iż wizyta u stomatologa może być droga, więc wiecznie odkładamy ją na później. Lecz żaden ząb sam się nie naprawi, a zwlekając zapłacimy dużo więcej. Metoda na pokonanie lęku przed stomatologiem to po prostu odwiedziny w gabinecie.

dentysta

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności trzeba stawić temu czoła i nie można tego przesuwać w nieskończoność. Najbardziej stresujący jest pierwszy raz, później będzie nam łatwiej. Lecz bardzo istotne jest to, by podczas tej pierwszej wizyty się nie zniechęcić. W związku z tym koniecznie trzeba dobrze poszukać zaufanego gabinetu. Można oczywiście popytać wśród przyjaciół, lecz najszybciej wpisać np. „dentysta Ursynów” czy „dobry dentysta Warszawa”. Jeżeli jesteśmy zdecydowani poprawić też krzywe zęby, możemy poszukać gabinetu, gdzie nie tylko przyjmuje dentysta, ale również ortodonta, wpisując „ortodonta Warszawa Ursynów”. Koniecznie wcześniej zapytajmy rodzinę lub znajdźmy namiary w sieci. Hasło „dentysta Ursynów” to idealna fraza np. http://www.ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/stomatolog/

gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

. Kluczowa sprawa – nie lekceważmy sprawy. Okropny ból zęba albo konieczność pójścia na ostry dyżur stomatologiczny na pewno nie należą do przyjemności. Kiedy już się umówimy i trafimy do dentysty, śmiało prośmy o znieczulenie. Jeśli na samą myśl o borowaniu robi nam się słabo – nie ma sensu przeżywać tego bez znieczulenia.

Jeżeli będziemy mieć kilka ubytków blisko siebie dogadajmy się z lekarzem, żeby zrobił na przykład 2 ząbki za jednym razem. Jeżeli prostujemy górny lub dolny łuk, pamiętajmy o terminowych wizytach. Jeśli brak nam czasu żeby zatelefonować, możemy zarejestrować się przez stronę internetową, ale poszukajmy gabinetu, jaki to umożliwia, wklepując „ortodonta Warszawa Ursynów” (zobacz – ).

Wyleczenie jednego ząbka ze zwykłej próchnicy to okwww.ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/ortodoncja-ortodonta/– jeszcze w gabinecie umówmy się na następną wizytę, wówczas w szybkim czasie będziemy mieć za sobą całe leczenie.