Napar z ziela – roślina młodości. Spójrz na istotne informacje!

przez | 9 lipca 2021
Herbata (a więc wywar z rośliny Camellia sinensis) jest ceniona i uwielbiana przez rzesze ludzi na całym świecie od wielu stuleci. W miejscach takich jak Państwo Środka, kraj kwitnącej wiśni bądź też Wyspy Brytyjskie jest ona elementem dziedzictwa kulturowego oraz obyczajowości. Mamy sporą ilość odmian herbaty, które wyróżniają się odmiennym smakiem, intensywnością, wonią oraz kolorem jak i działaniem.

Czarna herbata to

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

chyba jedna z najbardziej popularnych odmian herbaty w krajach zachodnich. Pija się ją codziennie w ogromnych ilościach przy przeróżnych okazjach.

Oczekujesz na następny post? Pragnę poinformować Cię, że moja strona (stojo.pl/) jest już dostępna. Zatem namawiam do zaglądnięcia.

Jest dużo odmian oraz sposobów jej przygotowywania, dzięki czemu otrzymujemy niezwykle interesujące i zróżnicowane napoje. Elementem wyróżniającym ją spośród pozostałych rodzajów herbat jest fakt, iż jest ona najbardziej utleniona, co ma decydujący wpływ na jej mocny smak. Co jest interesujące to fakt, że otrzymywana z tego samego krzewu herbata zielona nie jest utleniana w ogóle. Kolejną charakterystyczną cechą czarnej herbaty jest wysoka zawartość kofeiny, dzięki czemu posiada ona właściwości pobudzające. Po wypiciu filiżanki możemy wyczuć odrobinę przyśpieszone bicie serca i zwiększoną koncentrację. Wysoka ilość substancji zwanych polifenolami pomaga chronić komórki naszego organizmu. Pewni badacze uważają także, że dzięki obecności polifenoli czarna herbata zapobiega konkretnym rodzajom chorób nowotworowych – więcej produktów.

herbata

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com

Biała herbata również pochodzi z pąków oraz liści tego samego krzewu co herbata czarna.

Nie jest jednak utleniana. Nazewnictwo pochodzi od drobnych, srebrzysto-białych nitek które powlekają zamknięte pączki rośliny herbacianej, jakie nadają jej biały koloryt. Sam napar nie jest biały lecz słomkowaty albo też żółtawy. Biała herbata jest najbogatsza w antyoksydanty spośród wszystkich proponowanych herbat. Jest także najmniej przetworzona. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów chroni ciało przed działaniem wolnych rodników. Biała herbata może także obniżać poziom cukru we krwi i przeciwdziałać cukrzycy. Niweluje również skutki stresu i dodaje energii.

Spodobał Ci ten artykuł? To świetnie, sprawdź stronę (https://sosushi.pl/) pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Widać zdecydowanie, iż ten typ herbaty zbawiennie wpływa na nasze ciało ale i ducha. Zakres jej oddziaływania jest naprawdę duży. Stąd też opisywana jest jako jeden z największych dobrodziejstw natury.