Cudowna moc żeń-szenia – przekonaj się sam

przez | 9 lipca 2021
Żeń-szeń to roślina uprawiana w Chinach. Najbardziej cenioną jego odmianą jest żeń-szeń biały. Tradycyjna medycyna chińska zna jego dobroczynne właściwości już od parędziesięciu wieków. Żeń-szeń stosowany był na wszystkie dolegliwości. Aktualnie stosowany jest przez kosmetologię a także ziołolecznictwo.

herbata

Autor: surtr
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie żeń-szenia. Żeń-szeń biały – tak samo jak wino – im jest starszym, tym więcej ma właściwości. Tradycyjna medycyna chińska uważa go za panaceum, zatem środek na wszystko – Czy trafnie? Okazuje się, że tak. Po zbadaniu zioła okazało się, iż żeń-szeń niesie aż dwieście substancji zdrowotnych.

Nie poddawaj się! Namawiamy Cię, kontynuuj poszukiwania (http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-chorzow/) zajmujących postów. Może Ci wówczas pomożemy? Zapraszamy zatem do naszej kolejnej witryny.

Dzięki ginsenozydom hemoglobina jest w stanie transportować znacznie większą liczbę tlenu. To powoduje, iż organy są lepiej dotlenione. Ciało ma więcej energii. Może skuteczniej pracować tak fizycznie jak i umysłowo. Ziołolecznictwo stosuje żeń-szeń, ażeby polepszyć koncentrację oraz pracę umysłu i żeby prędzej przełamywać zmęczenie. Ginsenozydy wzmacniają układ immunologiczny. Organizm jest lepiej chroniony przed infekcjami bakteryjnymi lub wirusowymi, szybciej zwalcza choroby. Ginsenozydy redukują czas rekonwalescencji. Żeń-szeń hartuje serce. Zapobiega tworzeniu się zakrzepów w krwi. Pomaga unormować poziom cukru w krwi. Walczy z cholesterolem. Żeń-szeń obniża liczbę kwasu mlekowego w krwi. Kwas mlekowy pojawia się wówczas, kiedy organizm poddawany jest znacznemu wysiłkowi. Gwałtowne ćwiczenia sprawiają, że dostępna ilość tlenu nie wystarczy. Wówczas pojawiają się bóle mięśniowe. Właściwości żeń-szenia sprawiają, że szybciej można przełamać ten ból. Herbata z żeń szenia zalecana jest szczególnie starszym osobom – więcej sprawdzisz na.

chiny

Źródło: pixabay.com

Regularne przyjmowanie pomaga długo radować się dobrą kondycją oraz sprawnością fizyczną. Prócz tego żeń-szeń zyskownie oddziałuje na sprawność psychiczną, pozwala dłużej radować się młodością, łagodzi przebieg andropauzy oraz menopauzy. W kosmetologii ekstrakt z żeń-szenia dołącza się do kremów i mieszanin.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany artykuł, to obowiązkowo zobacz również ten odnośnik – świeża publikacja (https://titaniumdental.pl/chirurgia/) także będzie dla Ciebie godny zainteresowania.

Dzięki temu skóra dłużej utrzymuje młody wygląd. Mieszaniny ziołowe z żeń-szeniem także zapobiegają łysieniu. Kuracja nie może trwać dłużej niż dwa miesiące. Niezwykle istotna jest systematyczność. Jeśli nie będzie ona zachowana, żeń-szeń nie przyniesie rezultatów. Jednostki młode a także zdrowe mogą powtarzać kurację 2 razy do roku. Najodpowiedniejszymi porami będą lato i wiosna.